Obóz Żołnierzy Wyklętych w szkole

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Obóz Żołnierzy Wyklętych w szkole

Daniel Dreyer

Od wczoraj wystawy na temat żołnierzy powojennego podziemia oglądać można w szkole podstawowej nr 16 i w gimnazjum nr 7 w Grudziądzu.

- Ekspozycja została przygotowana ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej - mówi Katarzyna Miller, nauczyciel historii w szkole podstawowej nr 16.

Wystawa w „szesnastce” poświęcona jest wszystkim Żołnierzom Wyklętym. Ekspozycja w gimnazjum natomiast ich działalności w naszym regionie. Obie zorganizowano z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca.

W ramach przygotowań w mieście zaplanowano także inne wydarzenia.

Jutro w Centrum Kultury Teatr młodzież obejrzy spektakl literacko-muzyczny „Żołnierze Wyklęci” przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.

Natomiast na 1 marca zaplanowano wspólny przemarsz ulicami miasta. Rozpocznie się on o g. 12 złożeniem kwiatów pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego.

Na 5 marca (g. 9 i 11) zaplanowano otwarte dla wszystkich wykłady o Żołnierzach Wyklętych, które wygłoszone zostaną w Wyższej Szkole Demokracji ( ul. Legionów 57A, sala nr 4).

Wydarzenia te organizują: grudziądzka Grupa Rekonstrukcji Historycznej Armii Krajowej „Rota”, urząd miejski oraz Garnizon Grudziądz.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.