Obrońca trofeum awansował do ćwierćfinału

Czytaj dalej
Sławomir [email protected]

W środę dokończono 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN. Z drużyn z regionu świeckiego w grze pozostała już tylko świecka Wda.

Chełminianka Chełmno - Chemik Bydgoszcz 2:3 (0:1)

Bramki: Ernest (54), Rogulski (59) - Kostiuk (38), Maziarz (70), Kawałek (87).
CHEŁMINIANKA: Kawała - Czyżniewski , Baranowski (46. Bolt), Orlicki, Szpankiewicz - Kaczkowski., Sz. Marks - Piasecki, Cylc (68. Ernestowicz), Olszewski (58. Rogulski) - Ernest.

Mień Lipno - Wda Świecie 0:5 (0:3)

Bramki: Cieśliński (6), Kiełpiński (16), Kamiński (42), Kruczyński (78), Wietrzykowski (84).
WDA: Zapała - Lipiński, Kocieniewski, Urbański, Kiełpiński - Brzeziński, (75. Wójtowicz), Mali-szewski - Kruczyński, Cieśliński (46. Wietrzykow-ski), Kamiński (60. Siekirka) - Rożnowski (65. Andrzejewski).

Mecz był wyrównany. W 34. min. dobrą okazję miał Patryk Olszewski, ale zbyt długo czekał z podjęciem decyzji. Cztery minuty potem, po rzucie rożnym, gola z główki dla gości strzelił Oleksandr Kostiuk. Chełmnianie jeszcze przed przerwą próbowali wyrównać. Najbliżej celu był Kamil Czyżniewski, po którego uderzeniu z dalszej odległości piłka musnęła poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla gospodarzy. W 54. min. do remisu doprowadził Wojciech Ernest (asysta Dawida Cylca). To pierwsza oficjalna bramka Chełminianki w 2016 roku. Na drugą kibice czekali krótko. Pięć minut potem prowadzenie miejscowym 2:1 dał Dawid Rogulski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W 67. min. mogło być po meczu, ale groźny strzał Dawida Piaseckiego obronił Mariusz Tatera. Trzy minuty później znakomitym uderzeniem popisał się Szymon Maziarz. I był remis 2:2. W końcówce obie strony miały szanse na postawienie kropki nad „i”. Skuteczniejsi byli chemicy, którzy w 87. min. po strzale głową Roberta Kawałka zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Dla obrońcy okręgowego pucharu był to pierwszy mecz w tej edycji. Wda od początku dominowała zadając szybko dwa ciosy za sprawą Adama Cieśliń-skiego i Patryka Kiełpińskiego. Tuż przed przerwą do siatki piątoligowca trafił Kamil Kamiński. W 2. części świecianie kontrolowali wydarzenia na boisku. Premierowe oficjalne gole dla Wdy strzelili Filip Kruczyński i Dawid Wietrzykowski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.