Piotr Subik

Obronność. Armia zachęca, by pójść w kamasze

Obronność. Armia zachęca, by pójść w kamasze Fot. Piotr Subik
Piotr Subik

Obronność. „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to hasło, którym MON kusi ochotników. I to nie tylko do służby w Obronie Terytorialnej.

Ponad pięćdziesiąt spotkań, jeszcze przed końcem roku, zorganizuje wojsko, aby przekonywać do założenia munduru mieszkańców Małopolski. Odbędą się one nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Nowym Targu i Zakopanem, ale również w mniejszych miejscowościach, m.in. w Miechowie, Suchej Beskidzkiej czy Kętach i Myślenicach.

Miejsca spotkań wyznaczono różne - deptaki, place miejskie, centra i galerie handlowe, a nawet Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Wczoraj pierwsze z nich odbyło się np. na rynku w Oświęcimiu. A w niedzielę ogólnopolską kampanię rekrutacyjną „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” szef MON zainaugurował w Lublinie.

- Oprócz prestiżu munduru, służby Polsce i pomagania innym to bardzo dobry zawód, a po skończeniu służby godna emerytura - tak do służby w wojsku przekonywał Mariusz Błaszczak.

Co najmniej 10 tysięcy

Czytaj więcej:

 • Czy młodzi ludzie garną się do klas mundurowych?
 • Czy w Małopolsce jest dużo chętnych do włożenia munduru?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.