Anna Dziedzic

Obwodnica Zawiercia: Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku

Obwodnica Zawiercia: Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku
Anna Dziedzic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach potwierdza, że w listopadzie zamierza ogłosić przetarg na budowę obwodnicy Zawiercia i Poręby. Na to kierowcy i mieszkańcy tych miast czekali ponad 20 lat.

Po kilkunastu latach obietnic i zapewnień wydaje się, że tym razem mieszkańcy powiatu zawierciańskiego się doczekają. Chodzi o budowę obwodnicy Zawiercia i Poręby. Inwestycja, jak wiadomo, znalazła się jeszcze w minionej kadencji w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023. Wciąż jednak z zastrzeżeniem „jeśli znajdą się pieniądze”. Obecny minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, kilka razy, w ciągu ostatnich lat, przy okazji pobytu na Śląsku potwierdzał, że inwestycja ma już zapewnione finansowanie.

- Jesteśmy obecnie na etapie Koncepcji Programowej dla tej inwestycji. Została ona wykonana z podziałem na dwa odcinki tj. odcinek I - Siewierz - Poręba - Zawiercie (Kromołów) oraz Odcinek II w m. Zawiercie (Kromołów - Żerkowice) - mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Dokumentacja ma uszczegółowić rozwiązania techniczne oraz warianty m.in. węzłów, skrzyżowań, obiektów inżynierskich.

W dalszej części:

 • Co obecnie dzieje się w związku z obwodnicą
 • Na jakie dokładnie etapy podzielono projekt
 • Kiedy na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Dziedzic

Dziennikarka i redaktorka. Uwielbiam tematy związane z budową infrastruktury drogowej, a place budowy największych inwestycji drogowych w regionie nie są mi obce. Piszę nie tylko o tym, jak powstają nasze drogi i autostrady ale również o wyzwaniach, jakie wciąż jeszcze stoją przed tą branżą. Uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, ale kocham też Zagłębie. Jestem szefem oddziału Dziennika Zachodniego w Zagłębiu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.