Obwodnice nie tylko na papierze. Zlecają dokumentacje

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Anna Klaman

Obwodnice nie tylko na papierze. Zlecają dokumentacje

Anna Klaman

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obejść Sępólna i Kamienia.

Wykonawcę wybrał inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Opracuje nie tylko studium, ale i inne materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnic: Sępólna i Kamienia.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Getinsa Polska sp. z o.o. (Lider) i Getinsa - Payma. Punktowane były cena oraz okres gwarancji jakości. Obwodnica Sępólna obejmuje budowę ok. 6,5 km drogi krajowej, będącej obwodnicą Sępólna. Preferowany wariant przebiegu obwodnicy jest po wschodniej stronie miasta.

Obwodnica Kamienia zakłada budowę ok. 2,5 km drogi krajowej, która ma się stać obejściem miasta. Zlecenie dotyczy wariantu przebiegu obwodnicy po zachodniej stronie .

Przypomnijmy, przetarg ogłoszony był na podstawie decyzji posła Pawła Olszewskiego, w poprzedniej rządowej ekipie sekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury. To dzięki jego decyzji obie obwodnice ujęto w programie budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). - Osobiście skierowałem też zadanie do realizacji, czego efektem są wymienione rozstrzygnięcia przetargowe - podkreśla teraz poseł Olszewski.

W Sępólnie i Kamieniu się cieszą.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.