Oby policjanci nie musieli mówić... „pan z nami” [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Oby policjanci nie musieli mówić... „pan z nami” [wideo]

Aleksander Knitter

W piątek sępoleńscy policjanci mogli dumnie wypiąć pierś po medale i odebrać awanse na wyższe stopnie. Nie to jest jednak ich celem nr 1.

Ale jak zgodnie podkreślali, jest to ważne, ale nie najważniejsze w ich pracy, która jest służbą. A samorządowcy dziękowali im, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

18 awansów i 11 medali odebrali w piątek przed południem w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji. Okazją do ich wręczenie było przypadające w lipcu święto policji. Sępólno odwiedził na tę okoliczność naczelnik wydziału kadr i szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Dariusz Dopke.

- Nasze święto przypada dokładnie 24 lipca, kiedy to obchodzimy rocznicę powołania polskiej policji państwowej. To data szczególna dla policjantów, kiedy to otrzymują awanse, medale i wyróżnienia, bo na co dzień, czuwając nad bezpieczeństwem, narażają własne zdrowie i życie - powiedział komendant policji w Sępólnie Paweł Zawada. - Dziękuję też pracownikom cywilnym, bo dzięki ich ciężkiej pracy, my policjanci możemy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

Gratulacje i podziękowania złożył w imieniu swoim oraz komendanta wojewódzkiego Pawła Spychały Dariusz Dopke z komendy wojewódzkiej. Do policjantów ustawiła się też kolejka samorządowców. W ich imieniu przemówił starosta Jarosław Tadych. - Życzymy wam radości, siły i wytrwałości, bo służba nie jest łatwa. Dzięki wam czujemy się w naszej małej ojczyźnie bezpiecznie i oby dalej tak było - powiedział Tadych.Życzenia policjantom złożyli też strażacy - ci zawodowi i ochotnicy, leśnicy oraz zastępca prokuratora rejonowego w Tucholi Zenon Wędzicki, który przy okazji żałował, że ich grupa zawodowa takiego święta uroczystego nie ma. A komendant powiatowy policji z sąsiedniej Tucholi Krzysztof Bodziński, który mieszka w powiecie sępoleńskim, przemawiając po księdzu, zażartował, że mundurowi w przeciwieństwie do duchownych na zakończenie swoich czynności nie mówią „pan z wami” tylko „pan z nami”.

Na stopień aspiranta sztabowego policji awanse odebrali: Adrianna Buretta, Radosław Łukaszewski, Wiesław Nawrocki, Bartosz Rosa i Arkadiusz Sontowski. Na starszego aspiranta awansował Marek Stachowicz, na aspiranta Szymon Mróz i Mateusz Łochowicz, a na młodszego aspiranta Dariusz Warnke, Małgorzata Warsińska i Radosław Ziółkowski. Starszymi sierżantami zostali Tomasz Jaworski, Adrian Jędryczka i Jakub Pilacki, a sierżantami: Szymon Borowicz, Wojciech Fertykowski, Marcin Klon i Mirosław Wróblewski. Było też osiem medali z okazji 25-lecia związków zawodowych i trzy brązowe medale od strażaków za Zasługi dla Pożarnictwa.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.