Oby policjanci nie musieli mówić... „pan z nami” [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Oby policjanci nie musieli mówić... „pan z nami” [wideo]

Aleksander Knitter

W piątek sępoleńscy policjanci mogli dumnie wypiąć pierś po medale i odebrać awanse na wyższe stopnie. Nie to jest jednak ich celem nr 1.

Ale jak zgodnie podkreślali, jest to ważne, ale nie najważniejsze w ich pracy, która jest służbą. A samorządowcy dziękowali im, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

18 awansów i 11 medali odebrali w piątek przed południem w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji. Okazją do ich wręczenie było przypadające w lipcu święto policji. Sępólno odwiedził na tę okoliczność naczelnik wydziału kadr i szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Dariusz Dopke.

- Nasze święto przypada dokładnie 24 lipca, kiedy to obchodzimy rocznicę powołania polskiej policji państwowej. To data szczególna dla policjantów, kiedy to otrzymują awanse, medale i wyróżnienia, bo na co dzień, czuwając nad bezpieczeństwem, narażają własne zdrowie i życie - powiedział komendant policji w Sępólnie Paweł Zawada. - Dziękuję też pracownikom cywilnym, bo dzięki ich ciężkiej pracy, my policjanci możemy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

Gratulacje i podziękowania złożył w imieniu swoim oraz komendanta wojewódzkiego Pawła Spychały Dariusz Dopke z komendy wojewódzkiej. Do policjantów ustawiła się też kolejka samorządowców. W ich imieniu przemówił starosta Jarosław Tadych. - Życzymy wam radości, siły i wytrwałości, bo służba nie jest łatwa. Dzięki wam czujemy się w naszej małej ojczyźnie bezpiecznie i oby dalej tak było - powiedział Tadych.Życzenia policjantom złożyli też strażacy - ci zawodowi i ochotnicy, leśnicy oraz zastępca prokuratora rejonowego w Tucholi Zenon Wędzicki, który przy okazji żałował, że ich grupa zawodowa takiego święta uroczystego nie ma. A komendant powiatowy policji z sąsiedniej Tucholi Krzysztof Bodziński, który mieszka w powiecie sępoleńskim, przemawiając po księdzu, zażartował, że mundurowi w przeciwieństwie do duchownych na zakończenie swoich czynności nie mówią „pan z wami” tylko „pan z nami”.

Na stopień aspiranta sztabowego policji awanse odebrali: Adrianna Buretta, Radosław Łukaszewski, Wiesław Nawrocki, Bartosz Rosa i Arkadiusz Sontowski. Na starszego aspiranta awansował Marek Stachowicz, na aspiranta Szymon Mróz i Mateusz Łochowicz, a na młodszego aspiranta Dariusz Warnke, Małgorzata Warsińska i Radosław Ziółkowski. Starszymi sierżantami zostali Tomasz Jaworski, Adrian Jędryczka i Jakub Pilacki, a sierżantami: Szymon Borowicz, Wojciech Fertykowski, Marcin Klon i Mirosław Wróblewski. Było też osiem medali z okazji 25-lecia związków zawodowych i trzy brązowe medale od strażaków za Zasługi dla Pożarnictwa.

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.