Oceniamy władze - trwa plebiscyt DZ: Wspólnie podsumujmy mijającą kadencję.

Czytaj dalej
Fot. ARC
Paulina Musialska

Oceniamy władze - trwa plebiscyt DZ: Wspólnie podsumujmy mijającą kadencję.

Paulina Musialska

Wybory samorządowe coraz bliżej. Czas na podsumowanie mijającej kadencji. Możemy zrobić to wspólnie. Oceńmy pracę władz samorządowych. „DZ” zaprasza do udziału w plebiscycie "Oceniamy władzę", który pozwoli zrecenzować działania władz.

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe w 2018 roku odbędą się w niedzielę, 21 października. Zbliżające się wybory to także doskonała okazja do ocenienia pracy władz samorządowych, które wybraliśmy cztery lata temu. Pomoże w tym nasz plebiscyt „Oceniamy władzę”.

- Każdego dnia patrzymy na ręce samorządowcom w naszych miastach i gminach, lecz pod koniec kadencji naturalnie podsumowujemy całe cztery lata - mówi Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”. - Wiemy, że od sprawności władz zależy jakoś życia mieszkańców. I wiemy, że nie zawsze wygląda to różowo. Mamy ewidentnych autsajderów, ale też ewidentnych liderów. Ten plebiscyt potwierdzi nasze oceny lub je zweryfikuje. Zobaczymy. Jego wyniki na pewno będą wartą uwagi refleksją przed wyborami - dodaje.

KLIKNIJ PONIŻEJ I OCEŃ WŁADZĘ
SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO: GŁOSOWANIE + AKTUALNE WYNIKI

Mieszkańcy mogą w nim rozliczyć prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z działań podjętych w kadencji 2014-2018. W tych kategoriach głosować można na „tak” lub „nie”. W ten sposób wyrazicie Państwo poparcie lub dezaprobatę wobec działań danego samorządowca. Ocenieni zostaną także radni miejscy, powiatowi oraz sejmiku wojewódzkiego. W tym wypadku można oddać jedynie głos na „tak”.

Głosować mogą jedynie osoby pełnoletnie. Liczba głosów na jednego kandydata nie jest ograniczona. Honorowy patronat nad naszym plebiscytem objął Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Chociaż do październikowych wyborów zostało jeszcze trochę czasu, to warto wcześniej dowiedzieć się, kto zasługuje na nasze zaufanie. Odpowiedź poznacie Państwo już 13 września, gdy zamknięte zostanie głosowanie w naszym plebiscycie. Głosy można bowiem oddawać do godziny 22.

Wczoraj w kategorii „prezydenci” na prowadzeniu znajdowała się nadal Małgorzata Mańka Szulik, prezydent Zabrza. Oddano na nią 277 głosów. Drugie miejsce zajmował Łukasz Komoniewski, prezydent miasta Będzin. Oddano na niego 160 głosów. Na trzecim miejscu znajdował się Damian Bartyla, który jest prezydentem Bytomia. Zdobył dotychczas 156 głosów.

W kategorii „burmistrzowie” liderem naszej klasyfikacji był wciąż Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. Tuż za nim znajdował się Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny. Na najniższym stopniu podium znajdował się Włodzimierz Żuk, burmistrz miasta Myszków.
W kategorii „wójtowie” największym zaufaniem wyborców cieszył się Ireneusz Czech, wójt gminy Kochanowice. Drugie miejsce dla Krzysztofa Obrzuta, wójta gminy Rudzi-niec. Trzecie miejsce zajmował natomiast Kazimierz Adamczyk, wójt gminy Ornontowice.

W kategorii „radni sejmiku wojewódzkiego” najlepiej oceniane były działania radnej Urszuli Koszustki, na którą oddano 27 głosów. Drugie miejsce zajmował Henryk Mercik. Na trzecim miejscu znalazła się z kolei Halina Bieda.

To od Państwa zależy, kto wygra w naszym plebiscycie. Zachęcamy do udziału we wspólnej akcji. Więcej informacji na stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl/oceniamywladze

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.