Aleksander Knitter

Ochotnicy wybierają swoje władze

Nowy zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie Fot. archiwum Nowy zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie
Aleksander Knitter

W regionie trwają nie tylko zebrania sołeckie mieszkańców. W gminie Brusy na spotkaniach zbierają się również strażacy-ochotnicy.

Jako ostatni na zebraniach sprawozdawczo-wyborcze spotkali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczewicach oraz w Leśnie.

Szczególnie ochotnicy z Leśna mieli w ostatnich miesiącach pełne ręce roboty. Przypomnijmy: w Leśnie w ostatnich miesiącach w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch poważnych pożarów budynków mieszkalnych. Na szczęście nikt w nich nie zginął, a ochotnicy starali się ratować dobytek mieszkańców. Zebranie OSP w Leśnie było więc okazją do rozmów na temat pracy ochotników. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z gminy Brusy. Burmistrz Witold Ossowski podziękował ochotnikom za ich pracę, ale szczególnie za wspomniane akcje ratowania ludzi i ich domów pod koniec roku. Zawodowych strażaków reprezentował zastępca komendanta powiatowego PSP w Chojnicach Ernest Szczepański. Nie zabrakło też prezesa zarządu powiatowego OSP Marka Buzy i komendanta gminnego OSP Bernarda Picka.

Ważnym punktem spotkania były wybory nowego zarządu. Prezesem został Mirosław Radtke, naczelnikiem Sławomir Gliszczyński, a jego zastępcą Dariusz Meller. Skarbnikiem ochotników w Leśnie został Dariusz Połczyński, a sekretarzem Arkadiusz Adamczyk. Do zarządu weszli też: Zbigniew Kurs, Stefan Czapiewski i Mirosław Lewiński. Skład komisji rewizyjnej to Zygmunt Sikorski (przewodniczący), Bogusław Rudnik i Marcin Makuch.

Zebranie było okazją do wręczenia brązowych medali za zasługi dla pożarnictwa dwóm druhom - Markowi Topce i Robertowi Gołuńskiemu. Natomiast Jakub Dubicki i Damian Skwierawski otrzymali zaświadczenia ukończenia kursu na dowódców OSP.

Wcześniej podobne zebranie i wybory odbyły się w Główczewicach. Prezesem został Kazimierz Warnke, naczelnikiem Jan Warnke, sekretarzem Michał Szczepański, skarbnikiem Rafał Piechowski, gospodarzem Czesław Plata. Skład komisji rewizyjnej stanowią: przewodniczący Wojciech Warnke, członkowie Wiesław Górski i Dariusz Skiba.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.