Justyna Wojciechowska-Narloch

Od 9 lat czekają na mieszkanie socjalne. Są starzy i schorowani

To w tej prywatnej kamienicy przy ul. Małe Garbary 22 nasi bohaterowie mieszkają i czekają na nowe lokum Fot. Grzegorz Olkowski To w tej prywatnej kamienicy przy ul. Małe Garbary 22 nasi bohaterowie mieszkają i czekają na nowe lokum
Justyna Wojciechowska-Narloch

Ile można czekać na przydział lokalu socjalnego? W Toruniu nawet 9 lat. Przekonali się o tym państwo Danuta i Tadeusz Depczyńscy.

Nasi bohaterowie wraz z dorosłym synem zajmują mieszkanie w kamienicy przy ul. Małe Garbary 22. Budynek jest prywatną własnością, a jego lokatorzy już w 2008 roku dostali sądowe nakazy eksmisji do lokali socjalnych. Te miała wskazać im gmina.

Państwo Depczyńscy pierwszą propozycję przeprowadzki dostali dopiero wiosną tego roku, czyli po dziewięciu latach od decyzji sądu. Wówczas napisaliśmy o nich na naszych łamach, bo to, co oferował ZGM w ich przypadku było po prostu nie do przyjęcia.

Jedna propozycja

Toruńscy urzędnicy skierowali rodzinę do mieszkania przy ul. Skłodowskiej-Curie 45. Mieli tam zamieszkać wraz z dorosłym synem na niecałych 20 m kw. Największym zmartwieniem małżonków była wspólna łazienka i toaleta na korytarzu.

Tymczasem pan Tadeusz to osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim. Niedawno przeszedł amputację palca u stopy. Jest leczony onkologicznie z powodu chłoniaka. Do tego jest po udarze, ma ciężką postać cukrzycy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.