Od nowego roku strefa będzie... mniejsza

Czytaj dalej
Fot. Fot. Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka68 387 52 [email protected]

Od nowego roku strefa będzie... mniejsza

Grażyna Szyszka68 387 52 [email protected]

Tak, tak, to nie pomyłka. Zmniejszy się ona o 154 miejsca parkingowe. Oprócz tego zostaną wprowadzone nowe abonamenty.

Od nowego roku wchodzi w życie nowa uchwała dotycząca strefy płatnego parkowania w Głogowie. Decyzją radnych zostanie ona okrojona o 154 miejsca parkingowe. Ze strefy zostają więc skreślone ulice: Poczdamska, Grunwaldzka, Słowiańska przy byłym budynku Banku Zachodniego (reszta ulicy nadal będzie strefą płatną), Morcinka - tylko odcinek od ul. Długosza do wieżowca nr 4, część ulicy Morcinka (przy kompleksie Mogador pozostanie nadal strefą, w której obowiązują opłaty).

- Mieszkańcy wymienionych ulic, których abonamenty po 31 grudnia będą ważne, mają prawo do zwrotu kosztów za niewykorzystany okres pod warunkiem zwrotu abonamentu - informuje Aneta Laskowska, kierownik biura Płatnej Strefy Parkowania i w razie wątpliwości zaprasza do biura w pawilonie nr 11 na targowisku przy Wałach Chrobrego.

Strefa została zmniejszona na wniosek prezydenta miasta, który jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał zweryfikowanie ulic objętych płatnym postojem.

- Korekta strefy została wykonana po konsultacjach z przedsiębiorcami, którzy skarżyli się, że płatne parkingi odstraszają im klientów - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska z urzędu miasta.

Jednak nie wszystkich głogowian cieszą takie zmiany. Należą do nich choćby mieszkańcy ul. Morcinka, którym strefa dawała możliwość parkowania tuż obok bloków. Obawiają się, że od stycznia znalezienie wolnego miejsca nie będzie już takie łatwe.

Okrojenie strefy to nie jedyna zmiana, która wejdzie od stycznia. Zostaną wprowadzone też nowe abonamenty.

Abonament „Z” - ważny w całej strefie, może być wydany na trzy samochody, z tym że w ramach abonamentu w tym samym czasie z postoju może korzystać tylko jedno auto. Miesięczny koszt to 130 zł.

Abonament terminowy jest ważny na terenie całej strefy, wydawany będzie na jeden określony pojazd. Przed zmianą można go było kupić tylko w opcji miesięcznej za 100 zł, a od nowego roku będzie on również dostępny na pół roku za 500 zł, a za cały rok trzeba będzie zapłacić 900 zł.

Mieszkańcy, którzy korzystają z samochodów z napędem elektrycznym bądź hybrydowym będą mogli odebrać w biurze obsługi strefy kartę pojazdu elektrycznego. Upoważnia ona do bezpłatnego postoju na wszystkich płatnych miejscach w mieście.

Od nowego roku przestanie też obowiązywać abonament dla osób niepełnosprawnych. Będą oni mogli korzystać z bezpłatnego postoju w głogowskiej strefie na podstawie kart parkingowych.

Grażyna Szyszka68 387 52 [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.