Od piątku armagedon drogowy w Rybniku. Zamykają wiadukt

Czytaj dalej
Aleksander Król

Od piątku armagedon drogowy w Rybniku. Zamykają wiadukt

Aleksander Król

Już za dwa dni cały Rybnik stanie w korku. Zapowiadany przy okazji różnych inwestycji drogowych horror, teraz w końcu naprawdę się ziści. W piątek 26 stycznia na kilka miesięcy zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem na ulicy Chwałowickiej. PKP PLK rozpoczyna właśnie remont wiaduktu kolejowego.

Kierowcy muszą poszukać innej trasy, a o to łatwo nie będzie, bo choć wyznaczono objazdy, to właśnie pod wiaduktem chwałowickiem zwykle wjeżdża się do miasta od strony Jastrzębia-Zdroju, Świerklan i Chwałowic. - To jakieś nieporozumienie, bym na szychte na Borynię jechał dookoła, przez Boguszowice albo Zamysłów - mówi nam Andrzej, górnik z Rybnika. Nie ma rady.

- To nie jest inwestycja miasta, tylko kolei. W drodze uzgodnień z koleją terminarz prac został i tak skrócony. Ten remont miał trwać dłużej - podkreśla przy każdej okazji Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku.

Zgodnie z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego, złożonym przez wykonawcę robót, firmę Strabag S.A. przez kilka miesięcy przejazd pod wiaduktem będzie niemożliwy. Prace prowadzone będą etapami: I etap - od 26 stycznia przez ok. 2 miesiące oraz II etap - od połowy maja przez ok. 2,5 miesiąca. Na ten czas dla kierowców przygotowano objazdy - w stronę Chwałowic i Jastrzębia-Zdroju przez ul. Wodzisławską, Śląską, do ul. 1 Maja, zaś w kierunku Żor przez ulicę Kościuszki i Powstańców Śl (dla pojazdów poniżej 3,5 tony). Zmienione zostaną również trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących na liniach: 5, 13, 22, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 49, 49A (szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji i objazdów można znaleźć na stronach dziennikzachodni.pl i rybnik.naszemiasto.pl.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.