Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Od piątku armagedon drogowy w Rybniku. Zamykają wiadukt

Czytaj dalej
Aleksander Król

Od piątku armagedon drogowy w Rybniku. Zamykają wiadukt

Aleksander Król

Już za dwa dni cały Rybnik stanie w korku. Zapowiadany przy okazji różnych inwestycji drogowych horror, teraz w końcu naprawdę się ziści. W piątek 26 stycznia na kilka miesięcy zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem na ulicy Chwałowickiej. PKP PLK rozpoczyna właśnie remont wiaduktu kolejowego.

Kierowcy muszą poszukać innej trasy, a o to łatwo nie będzie, bo choć wyznaczono objazdy, to właśnie pod wiaduktem chwałowickiem zwykle wjeżdża się do miasta od strony Jastrzębia-Zdroju, Świerklan i Chwałowic. - To jakieś nieporozumienie, bym na szychte na Borynię jechał dookoła, przez Boguszowice albo Zamysłów - mówi nam Andrzej, górnik z Rybnika. Nie ma rady.

- To nie jest inwestycja miasta, tylko kolei. W drodze uzgodnień z koleją terminarz prac został i tak skrócony. Ten remont miał trwać dłużej - podkreśla przy każdej okazji Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku.

Zgodnie z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego, złożonym przez wykonawcę robót, firmę Strabag S.A. przez kilka miesięcy przejazd pod wiaduktem będzie niemożliwy. Prace prowadzone będą etapami: I etap - od 26 stycznia przez ok. 2 miesiące oraz II etap - od połowy maja przez ok. 2,5 miesiąca. Na ten czas dla kierowców przygotowano objazdy - w stronę Chwałowic i Jastrzębia-Zdroju przez ul. Wodzisławską, Śląską, do ul. 1 Maja, zaś w kierunku Żor przez ulicę Kościuszki i Powstańców Śl (dla pojazdów poniżej 3,5 tony). Zmienione zostaną również trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących na liniach: 5, 13, 22, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 49, 49A (szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji i objazdów można znaleźć na stronach dziennikzachodni.pl i rybnik.naszemiasto.pl.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Beata i Bajm 40-lecie

Wykup dostęp do prenumeraty DZ+ i odbierz bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

200,00 358,00

Tylko teraz! Prenumerata cyfrowa na 180 dni + bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.