Od redaktora: Kto wygra na strajku ZNP?

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Kto wygra na strajku ZNP?

Sławomir Sowa

Musztarda po obiedzie i do tego dość słaba. Piątkowy strajk ZNP w regionie łódzkim nie powali na kolana minister Zalewskiej razem z jej reformami.

Od redaktora: Kto wygra na strajku ZNP?

Strajkowało 30 procent placówek i nie zmieni tego urzędowy optymizm Marka Ćwieka, szefa ZNP w okręgu łódzkim.

Reforma oświaty z nieznanego powodu jest robiona w wariackim tempie i właściwie nie wiadomo dlaczego w ogóle jest robiona. Ale jest robiona, co ZNP zauważył dość późno i za energiczne protesty wziął się wtedy, kiedy sprawa jest przesądzona.

Wiele wskazuje jednak na to, że premier Szydło trochę się przestraszyła strajku i słabych sondaży. Oznajmiła, że przedstawi szefowej MEN plan podwyżek dla nauczycieli. W ten sposób rząd odtrąbi sukces reformy, a ZNP ogłosi, że dzięki strajkowi wywalczył podwyżki dla nauczycieli. A co będą mieli z tego wszystkiego uczniowie? W szkole uczyli mnie nie mówić brzydko i nie pokazywać nieprzystojnych gestów.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.