Od sprzętu multimedialnego, przez siłownię, po wiatę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Czesław Wachnik

Od sprzętu multimedialnego, przez siłownię, po wiatę

Czesław Wachnik

Projekty z budżetu obywatelskiego w Świebodzinie już są realizowane. Z kasy gminy pójdzie na nie ponad 491 tys. zł. Ich zakończenie jeszcze w tym roku.

- Wszystkie projekty, które wygrały w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, będą wykonane - zapewniła nas Beata Amrogowicz, szefowa zespołu, który nadzorował przebieg głosowania. Przypomnijmy, radni wydzielili 500 tys. zł, które mają być wykorzystane na zadania małe (do 15 tys. zł) i duże (od 15 do 100 tys. zł).

Jak powiedziała Amrogowicz w przypadku projektów, które dotyczą placówek oświatowych, a jest ich większość, szkoły dostały pieniądze. Ich wielkość była zgodna z sumą, która została oszacowana, by dany projekt został zrealizowany. I tak do SP 2 trafiło 100 tys. zł na zakup sprzętu multimedialnego, tyle samo do SP 6 na stworzenie miejsca do rekreacji, zamontowanie ścianki wspinaczkowej. Nieco mniej, bo 70 tys. zł, przekazano SP 7 na modernizację placu zabaw przy sali gimnastycznej. To dyrektorzy szkół mają wybrać wykonawców i rozliczyć się z pieniędzy.

Placówki oświatowe dostały pieniądze, a za inne projekty będzie odpowiadało miasto

W przypadku trzech innych projektów dużych trwa opracowanie dokumentacji przetargowej. Dotyczy to wykonania oświetlenia elektrycznego przy plaży w Wilkowie (40 tys. zł), budowy siłowni zewnętrznej na osiedlu Słonecznym (38,8 tys. zł) oraz zagospodarowania stawu w Jeziorach. Dokumentacja ma być gotowa niebawem, tak, by prace mogły być rozpoczęte przed wakacjami.

Podobnie postąpiono przy projektach małych - placówki oświatowe dostały pieniądze, a za inne projekty będzie odpowiadało miasto. Tu doszło do jednej zmiany: wypadła renowacja parkietu w sali w Glińsku, a dołączono budowę wiaty w Jordanowie. Ale parkiet też będzie, zapłaci za niego gmina.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.