Od środy Katowice staną się stolicą światowej muzyki

Czytaj dalej
Ola Szatan

Od środy Katowice staną się stolicą światowej muzyki

Ola Szatan

WOMEX to najważniejsza impreza w branży world music, łączy w sobie muzykę tradycyjną, etniczną, folkową. Prestiżowe targi odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej

Od 25 do 29 października Katowice będą gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych - Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

Przyjadą wystawcy z całego świata
Jak do tego doszło, że otrzymaliśmy szansę organizacji tej imprezy? - Katowice miały silne argumenty, bo o możliwość zorganizowania targów i festiwalu WOMEX staraliśmy się wyjątkowo krótko, zaledwie ok. sześciu miesięcy. Niektóre miasta zabiegały o taką możliwość przez kilka lat. Przedstawiciele firmy Piranha Arts AG, organizatorzy WOMEX, odwiedzili Katowice trzy razy. Oglądali miasto i odwiedzali obiekty, w których odbędzie się to wydarzenie - tłumaczy Tamara Kamińska, wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, odpowiedzialna za realizację programu Katowice Miasto Kreatywne UNESCO.

- Miasto gospodarz WOMEX musi spełnić liczne warunki. Najważniejsze to odpowiednia infrastruktura: sale koncertowe i przestrzenie targowe. WOMEX to ogromne wydarzenie. Zwykle to ok. 60 koncertów, targi dla ponad 700 wystawców, ok. 25 sesji i paneli dyskusyjnych, spotkania branżowe, pokazy filmów, studio radiowe… Poza tym niemal 3000 gości z całego świata musi gdzieś nocować, a więc niezbędna jest odpowiednia baza hotelowa. Musi też do Katowic przylecieć, a więc kluczowa jest sieć połączeń lotniczych - wylicza.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.