Od wakacji rusza remont ul. Kopernika

Czytaj dalej
Krzysztof Zając

Od wakacji rusza remont ul. Kopernika

Krzysztof Zając

Ulica zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Gdańskiej. Na ul. Gdańskiej od ul. Kopernika do ul. Zielonej wymieniane będzie torowisko.

Od wakacji - choć konkretnego terminu na razie nie podano - ma ruszyć przebudowa kolejnego odcinka ul. Kopernika, między ul. Żeromskiego i ul. Gdańską, a także wymiana torowiska na ul. Gdańskiej, od ul. Kopernika do ul. Zielonej. Zapowiadają się spore utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK. W czasie prac, które potrwają do późnej jesieni, tramwaje w tym rejonie będą kursować objazdami, ale jeszcze nie ustalono ich tras.

Jak informuje Katarzyna Mikołajec, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, na ul. Kopernika wymieniona zostanie nawierzchnia (ale nadal będzie asfaltowa), a krawężniki zostaną podwyższone. Parkowanie na chodnikach będzie zabronione. Jednocześnie powstaną małe zatoczki, gdzie będzie można postawić samochód. Wszystkie prace mają być tak przeprowadzone, by nie zniszczyć rosnących już drzew. Na skwerku przy skrzyżowaniu ul. Kopernika i ul. Gdańskiej dosadzone zostaną nowe rośliny.

Katarzyna Mikołajec obiecuje, że w czasie przebudowy ulicy ruch samochodowy nie będzie wstrzymany, a jedynie ograniczony.

Prace będą zsynchronizowane z wymianą torowiska na ul. Gdańskiej, tak by maksymalnie ograniczyć utrudnienia.

Remonty na obu ulicach mają się zakończyć w listopadzie.

Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.