Od wystawy kwiatów po wycieczkę na zdrowie | Weekend różnorodności

Czytaj dalej
MM

Od wystawy kwiatów po wycieczkę na zdrowie | Weekend różnorodności

MM

Nadchodzący weekend można rozpocząć egzotycznie i kolorowo, wybierając się do Palmiarni przy al. Piłsudskiego 61 na wystawę storczyków. Kwiaty będą prezentowane do 17 listopada codziennie w godz. 9 - 16. Wystawa przedstawia różnorodność storczyków. W trakcie jej trwania odbędą się warsztaty i prelekcje dotyczące uprawy i pielęgnacji tych kwiatów.

17 listopada o godz. 13 zaplanowano prelekcję organizowaną w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego pt. „Storczyki – nazewnictwo i występowanie”. Bilety na wystawę kosztują 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

Jutro, czyli 9 listopada, w Domu Kultury „Ariadna” przy ul. Niciarnianej 1/3 wystąpi grupa teatralna „Podtekst”. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17. „Podtekst” jest teatrem seniorów, który powstał w kwietniu 2016 roku w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia”. Celem teatru jest doskonalenie warsztatu aktorskiego, nauka operowania głosem i poruszania się na scenie, pobudzanie aktywności twórczej.

W Domu Kultury „Ariadna” grupa zaprezentuje dwie jednoaktówki: „Świeczka zgasła” (autor A. Fredro) oraz „W oczekiwaniu na ciało” (autor H. Żuchowski). Udział jest bezpłatny, miejsca rezerwujemy pod numerami 510-313-310, 574-256-258.

Jeśli w najbliższą niedzielę, 10 listopada, będzie ładna pogoda, można wykorzystać ją na wycieczkę z Klubem Turystów Pieszych „Stonoga”. Zbiórkę zaplanowano o godz. 9.50 na przystanku autobusowym u zbiegu al. Unii i ul. Konstantynowskiej. Trasa wycieczki poprowadzi przez Zdrowie, poligon Brus i ul. Srebrną. Udział jest bezpłatny, trzeba się zapisać pod numerem 509-758-139.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.