Piotr Wiewióra

Oddział zawieszony, bo w psychiatryku brakuje personelu lekarskiego

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu Fot. ARC Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu
Piotr Wiewióra

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu, otrzymał zgodę wojewody śląskiego i zawiesił funkcjonowanie Oddziału Ogólnego 06 z pododdziałem leczenia zaburzeń schizofrenicznych. Taki stan potrwać ma do końca sierpnia - z powodu niewystarczającej liczby lekarzy.

Personel oddziału już w czerwcu zwrócił się do redakcji DZ z prośbą o pomoc w ustaleniu sytuacji i planów wobec tej komórki szpitala. Wskazywał na chaos informacyjny w placówce oraz niezrozumiałe dla pracowników i podejmowane przez dyrekcję nagle działania, jak np. polecenie o zredukowanie liczby pacjentów z 45 do 24.

- Zostaliśmy w minimalnym składzie kadrowym, postawieni przed faktem konieczności zapewnienia organizacji przeniesienia, wsparcia pacjentów nieakceptujących sytuacji przenoszenia na inne oddziały, udzielania informacji ich rodzinom o zaistniałej sytuacji, a co najgorsze, zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom w gorszym stanie zdrowia, nieświadomych ówczesnego stanu rzeczy, skrajnie zdezorientowanych. Pomimo ponawianych próśb o przedstawienie planów dotyczących ratowania szpitala, w tym naszego oddziału, nie uzyskujemy od dyrekcji żadnych konkretnych informacji. Jesteśmy zdezorientowani i zdesperowani, pełni obaw o przyszłość i los nasz oraz naszych pacjentów - twierdzili pracownicy, obawiając się najgorszego - likwidacji oddziału, a może nawet szpitala.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Wiewióra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.