JM

Odkręcił kurki w kuchence gazowej i poszedł spać. O krok od wybuchu gazu w Cieszynie

Odkręcił kurki w kuchence gazowej i poszedł spać. O krok od wybuchu gazu w Cieszynie Fot. KPP Cieszyn
JM

Właściciel mieszkania w Cieszynie pozostawił odkręcone kurki w kuchence gazowej i poszedł spać. Gdyby nie interwencja, w mieszkaniu mogłoby dojść do tragedii. Czytajcie szczegóły.

- Policjanci interweniowali wczoraj na jednym z osiedli w Cieszynie. Właściciel mieszkania pozostawił odkręcone kurki w kuchence gazowej i poszedł spać. Gdyby nie interwencja, w mieszkaniu mogłoby dojść do tragedii - poinformował st. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Wczoraj przed godz. 23.00 o pomoc policję poprosił pracownik administracji bloku na jednym z cieszyńskich osiedli. Mężczyzna stwierdził, że z mieszkania na klatkę schodową ulatnia się gaz. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów patrolu interwencyjnego, a jednocześnie skontaktował się z dyżurnym straży pożarnej.

- Mundurowi ustalili, że w mieszkaniu przebywa właściciel. Nikt jednak nie otwierał drzwi, dlatego policjanci weszli na balkon i wybili szybę w oknie. Po wejściu do środka okazało się, że mężczyzna spał w pokoju. Zanim zasnął pozostawił odkręcone kurki w kuchence gazowej. Po chwili na miejscu byli już strażacy, którzy przewietrzyli pomieszczenia. Ratownicy medyczni zaopiekowali się 32-latkiem. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu - opowiada Domagała.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz cieszyńscy policjanci.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

JM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.