"Odwal się klecho”. Ksiądz Wojciech Lemański znów poszedł ostro. Tym razem poszło o film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Matylda Witkowska

"Odwal się klecho”. Ksiądz Wojciech Lemański znów poszedł ostro. Tym razem poszło o film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego

Matylda Witkowska

Niepokorny ksiądz Wojciech Lemański z Łodzi znów się zagalopował. Podczas kłótni o film „Kler” rzucił do jezuity Dariusza Kowalczyka obraźliwe słowa. Czy łódzki arcybiskup nałoży mu karę?

Ks. Wojciech Lemański znów wzbudził kontrowersje. Tym razem poszło o film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, który jeszcze przed premierą podzielił społeczeństwo. I przy okazji duchownych.

Znany z prawicowych poglądów jezuita Dariusz Kowalczyk tak podsumował na Facebooku burzenie kościelnych autorytetów w filmie „Kler”: „Czyją w tej sytuacji twarz powinien mieć KK? Pieronka? Lemańskiego? Wiem! Michnika!”

CZYTAJ TEŻ: "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. W tym mieście nie zobaczą najnowszego filmu reżysera "Wołynia"!

Lemański jest zwolennikiem pokazującego wady duchownych filmu. Zarzucił Kowalczykowi, że nie reaguje na zło w Kościele i Polsce. „A od bp. Pieronka i red. Michnika odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz” - zakończył Lemański.

To kolejna już ostra wymiana zdań łódzkiego duchownego. Zaledwie kilka tygodni temu „klechą” nazwał ks. Sławomira Marka ze Stanowic, który krytykował pogrzeb Kory.

Ks. Wojciech Lemański od kilku miesięcy mieszka w Łodzi. Jest pomocą duszpasterską w parafii św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej. Tam spowiada i odprawia msze św. Jednak formalnie wciąż jest księdzem diecezji warszawsko-praskiej.

- Łódzka kuria nie wypowiada się w tej sprawie - informuje ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy łódzkiej kurii.

CZYTAJ TEŻ: "Kler". Wojciech Smarzowski zrobił nowy film. Będzie skandal? Zobacz ZWIASTUN

Tymczasem ks. Lemański powinien raczej uważać na swoje słowa, bo od dawna ma przez nie problemy w Kościele. Zaledwie od dwóch miesięcy może znów sprawować czynności kapłańskie.

W całej Polsce głośno było o jego konflikcie z abp. warszawsko-praskim Henrykiem Hoserem. Zakończył się on nałożeniem na ks. Lemańskiego kary suspensy. Przez cztery lata duchowny nie mógł sprawować czynności kapłańskich. Dopiero następca Hosera, bp Romuald Kamiński zgodził się na jego pracę w archidiecezji łódzkiej. Zgodnie z umową z abp. Rysiem Lemański miał powstrzymać się od wypowiedzi w mediach.

Ks. Lemański znany jest natomiast z zaangażowania w dialog chrześcijańsko- żydowski. Regularnie bierze udział w uroczystościach w Jedwabnem i spotkaniach ekumenicznych. Lemański nie boi się piętnować innych duchownych, a także biskupów. Opowiada się po stronie tzw. kościoła otwartego. Ma licznych zwolenników oraz zagorzałych wrogów.

Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Komentarze

35
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

stary

całe historyczne doświadczenie hierarchicznego kościoła wszelkich religii to czerpanie korzyści z ciemnoty ludu !! Ileż to lat np w kościele katolickim ksiądz traktowany był jak święty (czołobitność, brak pokory, utrzymywanie ludu w ryzach.....)! W innych religiach jeszcze bardziej wykorzystywana jest pozycja "kapłana". Jemu wolno wszystko co dla ludu jest grzechem !! Chrystus - wysłannik Boga na ziemię został przez grupę osób wykorzystany instrumentalnie no i po setkach lat mamy to co mamy !! Np taki biskup Pieronek !! Wolnomyśliciel, krytyk swojego hierarchicznego kościoła katolickiego nosi się jednak w purpurze !!! Jakie to zakłamanie !! Jakie dwie twarze !! Zrzuć purpurę księże Pieronek, zamieszkaj w schronisku dla bezdomnych i nieś pomoc i pociechę bezradnym lub upadłym !!! To za trudne ? No to więc przymknij się klecho, bo tylko tak cię nazwać można !

art

To są informacje dla Wrocławian i o Wrocławiu?

Tylko chrzescijanie sa mordowani dzis za wiare, ten film wpisuje sie w te polityke.

smarzowski jak masz jaja to teraz wez sie za pedofilow , zlodzieji i mordercow wsrod talmudow i islamistow. Ale tutaj nie bylbys bezkarny i skrociliby cie o parchaty leb w ciagu kilku chwil.
Plujesz na kaplanow bo mozesz, bo rzadza masonskie komuchozydzi. Opluwasz i atakujesz rowniez katolikow jako calosc i swietosci katolickie, podstawy wiary. jestes scierwo antykatolickie , takich dzisiaj nie brakuje. Lemanski to zyd jak pieronek i michnik i wszystko w temacie

Payl

A w Polsce dodatkowo wobec kleru

Biały Pan

Ale mu Lemański dosunąłIdę na "Kler"!Boki zrywać!

mikolaj

lemanski pokazuje swoje prostactwo

Wesołek

Klecha wyzywa klechę od klechy.
Ale ci księża dają się prowokować. Hahaha
Poza tym co to za nowomowa: lewicowy ksiądz, prawicowy ksiądz, pro Michnikowy ksiądz, anty Michnikowy ksiądz, ...
Poza tym ogarnijcie się. Jeśli ktoś lubi dzieciaki i małolatki, to co jest w tym złego?

Właśnie takich zdrajców

i odszczepieńców lewactwo potrzebuje. Tacy osobnicy doskonale się rozumieją. Lewactwo potrzebuje swojego Michnika w kościele.

444

Szukajcie na FB: KZ (-) NSZZ (-) SOLIDARNOSC (-) ORGANISTOW (-) 11 opuszczając (-) miedzy wyrazami

prof.dr Plagituska

Kiedy Kościół oczyści się z pedroniów i żydubków?To często występuje 3w1.Jeśli to nie nastąpi,to wierni będą odchodzić od KK.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.