Ogień strawił scenę na ustrońskim Rynku, jednak sylwester odbędzie się

Czytaj dalej
Fot. FOT. Andrzej Drobik
Andrzej Drobik

Ogień strawił scenę na ustrońskim Rynku, jednak sylwester odbędzie się

Andrzej Drobik

W drugi dzień świąt w miniamfiteatrze na Rynku w Ustroniu, gdzie znajdował się wieniec adwentowy i wiele ozdób, pojawił się ogień, który szybko strawił niemal całą scenę. Straty po pożarze szacowane są nawet na 250 tysięcy złotych.

Do groźnego pożaru doszło w miniony czwartek na ustroń-skim Rynku. Ogień pojawił się około godz. 7.00, kilkanaście minut później na Rynku była już straż pożarna. Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy, ale do ugaszenia pożaru wystarczyły trzy jednostki. Strażacy uporali się z ogniem jeszcze przed godziną 8.00.

Jak poinformował nas asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, pożar pojawił się prawdopodobnie od strony ul. Brody. Zaczęły płonąć ozdoby świąteczne i świece które tam były. Ogień przeszedł na tylną ścianę sceny głównej na Rynku. W wyniku wysokiej temperatury popękały część z szyb sufitu mini-amfiteatru. Wstępne straty oszacowano na ok. 250 tys. zł.
Co było przyczyną pożaru? Policja bierze pod uwagę różne scenariusze – łącznie z podpaleniem. Jedną z hipotez jest zwarcie instalacji elektrycznej, inną – rozprzestrzenienie się ognia ze świecy adwentowej.

Choć świece zostały wygaszone w poniedziałek przed Wigilią, świadkowie twierdzą, że w Boże Narodzenie wieczorem znów się paliły.
Co ciekawe, kilka dni wcześniej palące się świece adwentowe na scenie podpaliły stroik świąteczny – konieczna była wówczas interwencja straży. Na wyjaśnienie przyczyny pożaru przyjdzie jeszcze poczekać, ale sprawę utrudnia fakt, że na miejscu nie ma działającego monitoringu.

Po czwartkowych wydarzeniach pojawiło się pytanie, co dalej z zabawą sylwestro-wą, która w Ustroniu miała być hucznie obchodzona właśnie na Rynku. Okazuje się, że impreza mimo komplikacji się odbędzie.

– Sylwester na Rynku odbędzie się w przewidzianej dotychczas formie i zgodnie z programem. Nowa, mobilna scena zostanie umieszczona na czas sylwestra na zachodniej pierzei Rynku. Scena główna została zabezpieczona, nie ma do niej dostępu – informuje Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia. Jak tłumaczy, po rozmowach ze strażą pożarną i policją nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby imprezę na rynku zorganizować. Sylwester w Ustroniu rozpocznie się o godz. 22.00 koncertem zespołu Rastafajrant. Godzinę później występ rozpocznie grupa Tabu, a punktualnie o północy zamiast pokazu sztucznych ogni obędzie się mapping na ścianach ratusza.ą

Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.