Andrzej Drobik

Ogromny hotel w Wiśle to nie koniec. Na Bukowej będą też apartamenty

Na zboczu Bukowej powstaje już hotel, ale to dopiero początek inwestycji... Fot. FOT. JAK Na zboczu Bukowej powstaje już hotel, ale to dopiero początek inwestycji...
Andrzej Drobik

Ogromny hotel na Bukowej w Wiśle to nie wszystko. Inwestor, który buduje Crystal Mountain Resort przygotowuje drugą część inwestycji, kompleks kilku dużych apartamentowców. Część mieszkańców protestuje, a samorząd niewiele może zrobić.

W Wiśle zawrzało po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że na zboczu góry Bukowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Gołębiewski i budowanego właśnie hotelowego giganta – Crystal Mountain Resort, powstaną także apartamentowce, które wybuduje inwestor Crystal Mountain – grupa Górskie Resorty.

– To chyba niemożliwe i niezgodne z planem zagospodarowania!? Jestem zbulwersowany projektem zabudowy Góry Bukowej. Projekt został złożony w starostwie w Cieszynie i czeka na pozwolenie na budowę – napisał na grupie „Ratujmy Bukową w Wiśle” Jacek Twardowski ze spółki Kristensen Group, która wcześniej budowała przy ul. Bukowej apartamentowce. Te jednak były znacznie mniejsze niż powstający projekt. Po tym wpisie w Wiśle rozpoczęła się dyskusja czy takich rozmiarów inwestycje mogą tu powstawać.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.