Ojciec Tadeusz Rydzyk jest najskuteczniejszym polskim politykiem

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Adam Willma

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest najskuteczniejszym polskim politykiem

Adam Willma

Gdyby karierę ojca Tadeusza Rydzyka ująć w konwencji sportowej, można byłoby powiedzieć, że pozostawił w tyle wszystkich konkurentów.

Przekuł w sukces niemal wszystkie porażki. Mówiąc językiem biznesu: jest graczem dysponującym znakomitym instynktem rynkowym. Obstawiał lukratywne biznesy wtedy, gdy nikt nie rokował im przyszłości. Najciekawsza jest jednak perspektywa polityczna. Bo Tadeusz Rydzyk jest najskuteczniejszym polskim politykiem - od ćwierćwiecza na powierzchni, niezmiennie szachujący każdą ekipę rządową. Zarządzający kryzysami znacznie skuteczniej niż Jarosław Kaczyński.

W Kościele? Trwało to długo, ale od czego cierpliwość. Dziś nie ma już znaczących ośrodków w polskim Kościele, które byłyby w stanie o. Rydzykowi zagrozić.

Fakty i przemilczenia

Jak najłatwiej wyprowadzić z równowagi torunianina? Zapytać „Jesteś z miasta Rydzyka?”. Pytanie sensowne, bo - ujmując rzecz biznesowo - wartość marki jaką stworzył Tadeusz Rydzyk dorównała w polskiej świadomości Kopernikowi, piernikom i Republice.

Jego inwestycje obliczone są na długofalowe zyski. Tylko patrzeć, jak sanktuarium ze spa w Toruniu przebije popularnością Licheń. Z kolei odwierty geotermalne z w okolicy Portu Drzewnego, gdy zostaną włączone w sieć cieplną Torunia, mogą ogrzewać dużą część miasta, przynosząc stały, spory dochód. Więcej o karierze Tadeusza Rydzyka w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Adam Willma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.