Olga Krzyżyk

Ojciec znęcał się nad 5-miesięczną córeczką w Chorzowie. Grozi mu do 8 lat więzienia

Matka zabrała córkę do szpitala. Dziewczynka miała na ciele lekkie obrażenie. To lekarze powiadomili o tym policję Fot. Dariusz Bloch Matka zabrała córkę do szpitala. Dziewczynka miała na ciele lekkie obrażenie. To lekarze powiadomili o tym policję
Olga Krzyżyk

Ojciec znęcał się nad 5-miesięczną córeczką. Grozi mu do 8 lat więzienia. Dramat w Chorzowie. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala.

W minioną sobotę, na izbę przyjęć Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, zgłosiła się matka z pięciomiesięcznym dzieckiem. Obrażenia wskazywały na to, że ktoś niemowlę pobił. Lekarze badający dziecko, zawiadomili dyżurnego chorzowskiej policji. Sprawą zajęli się kryminalni.

- Policjanci ustalili, że w momencie, w którym mogło dojść do pobicia, dziewczynką opiekował się jej ojciec. Jeszcze tego samego dnia zatrzymaliśmy tego mężczyznę - mówi aspirant Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie.
DRAMAT W CHORZOWIE: OJCIEC ZNĘCAŁ SIĘ NAD CÓRECZKĄ
Prokurator przedstawił 30-letniemu ojcu dziewczynki zarzuty znęcania się nad rodziną. Okazało się bowiem, że wcześniej mężczyzna był także agresywny wobec matki dziecka. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie.

- Dziecko trafiło do szpitala z powierzchownymi obrażeniami, które nie zagrażają życiu - uspokaja Katarzyna Musialik, zastępca Prokuratora Rejonowego w Chorzowie. - Obecnie jest przy matce, bezpieczne. Mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Matka dziecka zgłosiła, że mężczyzna stosował także przemoc fizyczną i psychiczną wobec niej. Śledztwo jest w toku, dlatego nie możemy jeszcze zdradzić, czy rodzina miała założoną „Niebieską kartę” i czy wcześniej dochodziło do takich incydentów - dodaje Katarzyna Musialik.

W dniu pobicia, podczas składania wyjaśnień, mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Sąd wydał decyzję, że za czyny, których dopuścił się 30-latek (znęcania się nad rodziną) grozi mu w sumie kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.