Oni czekają na nasz jeden procent

Czytaj dalej
Fot. WDK
Alicja Kalinowska

Oni czekają na nasz jeden procent

Alicja Kalinowska

Rozliczając się z fiskusem warto pomóc organizacjom, które działają na rzecz mieszkańców miasta i powiatu wąbrzeskiego.

W wąbrzeskim urzędzie skarbowym trwa gorący okres. Wielu podatników oddaje swoje zeznania. Do wczoraj deklaracje złożyło już około 7 tysięcy podatników. Ponad połowa z nich zeznanie wysłała za pomocą internetu.

Rozliczając się z dochodów warto przekazać jeden procent naszego podatku na organizacje pożytku publicznego.

- Co roku coraz więcej podatników wspiera w ten sposób stowarzyszenia. Robią to nawet, gdy jest to kwota tylko kilku złotych - mówi Marcin Wypych, naczelnik urzędu skarbowego w Wąbrzeźnie.

Jednym procentem swojego podatku możemy wspomóc m.in. Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Już od 21 lat pomaga ono niepełnosprawnym w różnym wieku. Była to pierwsza taka organizacja w naszym powiecie. Stowarzyszenie ma pod swoją opieką 50 podopiecznych, którzy korzystają z Warsztatów Terapii Zajęciowej i mają możliwość zatrudnienia w zakładzie aktywności zawodowej.

Z rehabilitacji prowadzonej w budynku warsztatów korzystają również dzieci niepełnosprawne. Działa tutaj również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

W ubiegłym roku z jednoprocentowych odpisów wąbrzeskie stowarzyszenie otrzymało kwotę około 20 tys. zł. - Pieniądze trafiły do nas nawet z drugiego końca Polski. Wszystkim dziękujemy za wsparcie - mówi Marta Kowaliszyn, prezes stowarzyszenia.

Organizacja przygotowuje się w tym roku do zakupu nowego samochodu. - Oprócz dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych potrzebujemy pieniędzy na wkład własny - dodaje Marta Kowaliszyn.

Na nasze wsparcie liczą również strażacy ochotnicy z całego powiatu. Aby im pomóc w druku PIT wpisujemy centralny nr KRS i nazwę jednostki, do której mają trafić pieniądze. - Pieniądze są dzielone przez zarząd województwa. Przeznaczane są na sprzęt i umundurowanie dla jednostek, które zostały wskazane - mówi Jarosław Herbowski, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP.

Na nasze wsparcie liczy również stowarzyszenie wspierania przedsiębiorczości powiatu wąbrzeskiego.

Oto nazwy i potrzebne do wpisania w PIT numery KRS wąbrzeskich organizacji:

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.