Oni wiedzą jak wydawać kasę - dwa nasze samorządy wyróżnione

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Sławomir Bobbe

Oni wiedzą jak wydawać kasę - dwa nasze samorządy wyróżnione

Sławomir Bobbe

W czasie V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbywał się w Krakowie przedstawiono Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Mamy się czym pochwalić. Osielsko wśród najlepszych gmin wiejskich w Polsce, powiat bydgoski w TOP 10 polskich powiatów.

Tylko dwa samorządy z regionu znalazły się wśród wyróżnionych w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Wśród najlepszych gmin wiejskich w Polsce znalazło się Osielsko, wśród wyróżnionych powiatów jednym z liderów jest powiat bydgoski.

- Zwykle nie zgłaszamy się do różnego rodzaju plebiscytów i rankingów, ten powstawał niejako bez naszego udziału. Wynik cieszy, bo wskazuje że gospodarka finansowa w powiecie prowadzona jest w sposób optymalny. Nie ma co ukrywać również, że na nasz sukces zapracowały gminy powiatu, zwłaszcza Osielsko, które wypadło w tym zestawieniu bardzo dobrze - uważa Wojciech Porzych, starosta bydgoski.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.