Operacja Południe 2017 w strugach deszczu i błocie ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Jacek Drost

Operacja Południe 2017 w strugach deszczu i błocie ZDJĘCIA

Jacek Drost

W strugach deszczu i grząskim błocie odbyła się 17. Operacja Południe. Organizator imprezy zapowiada utrzymanie wrześniowego terminu, ale stałej daty z pewnością nie będzie. Mimo odbywających się w tym samym terminie Dni NATO, Operacja Południe pokazała, że ma swoich wielbicieli.

W niedzielę zakończył się trwający od piątku 17. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Operacja Południe”. W tym roku impreza po raz drugi została zorganizowana we wrześniu, a nie jak wcześniej na przełomie lipca i sierpnia. Mimo że pogoda nie dopisała, bo przez cały weekend było pochmurno i deszczowo, a na dodatek termin „Operacji Południe” nałożył się na odbywające się w Ostrawie Dni NATO, to można śmiało stwierdzić, że bielska impreza cały czas na swoich wiernych fanów.

Tradycyjnie rozpoczęła się paradą pojazdów militarnych, które w sobotę przejechały ulicami Bielska-Białej. - Uczestniczyły w niej pojazdy z okresu II wojny światowej, ale i czasów współczesnych. Niestety, pogodę mamy taką jaką mamy - mokro, dużo błota na poligonie - stwierdził Rafał Bier z Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Militarnej, pomysłodawca i organizator bielskich zlotów.

I dodał: - W paradzie po raz pierwszy na własnych gąsienicach jechał czołg sherman. Mamy kilka ciekawych eksponatów, w tym motocykl na gąsienicach kettenkrad. Jest także generał Patton - stwierdził Bier.

Pytany czy nie żałuje przesunięcia „Operacji Południe” na koniec lata stwierdził, że nie, bo mimo brzydkiej pogody frekwencja i tak dopisała.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.