Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Opiekun nie będzie oskarżony o molestowanie córek zmarłej znajomej. Prokuratura umorzyła sprawę

Czytaj dalej
Fot. arc
Bartłomiej Romanek

Opiekun nie będzie oskarżony o molestowanie córek zmarłej znajomej. Prokuratura umorzyła sprawę

Bartłomiej Romanek

Myszkowska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie mężczyzny, który miał molestować dzieci, którymi opiekował się po śmierci matki. Jak tłumaczą śledczy, sprawa została umorzona z powodu niedostatecznego materiału dowodowego. Wcześniej w sprawę zaangażował się wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Sprawa Piotra Cz. i trzech dziewczynek z Myszkowa poruszyła opinię publiczną w całej Polsce. Mężczyzna zajął się dziećmi po śmierci ich matki. Jak tłumaczył, zrobił to na wyraźne życzenie kobiety, która przed śmiercią zostawiła list podpisany przez nią z prośbą o to, aby dziećmi zajął się Piotr Cz.

To co wydawało się oczywiste dla matki dzieci, nie było jednak oczywiste dla sądu i innych instytucji. W pomoc Piotrowi Cz. zaangażował się sam wicewojewoda Mariusz Trepka, który zaprosił w tej sprawie do Myszkowa, wiceministra sprawiedliwości, Michała Wójcika.

CZYTAJ KONICZNIE
SĄD ODEBRAŁ OPIEKUNOWI TRZY DZIEWCZYNKI. MINISTER WÓJCIK NIE POMÓGŁ

Ostatecznie przed telewizyjnymi obiektywami mężczyźnie zabrano dzieci i umieszczono je w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Żarkach Letnisku. Stało się tak po decyzji Sądu Okręgowego ze stycznia 2017 roku. Wcześniej wstrzymano decyzję o zabraniu dzieci Piotrowi Cz. Ale w styczniu zapadła decyzja o odrzuceniu zażalenia mężczyzny, co w praktyce oznaczało oddanie dzieci do rodziny zastępczej.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.