Opole 2017. Czy w amfiteatrze zabrzmi disco polo

Czytaj dalej
Fot. Natalia Popczyk
Anna Konopka

Opole 2017. Czy w amfiteatrze zabrzmi disco polo

Anna Konopka

Polskę obiegła informacja o pomyśle dnia z disco polo na festiwalu piosenki w Opolu. Organizatorzy imprezy nie zaprzeczają i nie potwierdzają.

Z pomysłem zorganizowania osobnego dnia z muzyką disco polo wyszedł Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full. Muzyk zaproponował taką koncepcję na 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej prezesowi Telewizji Polskiej Jackowi Kurskiemu. „Jestem gotowy pokazać całej Polsce, że disco polo potrafi doskonale śpiewać, doskonale bawić publiczność” deklarował Świerzyński w programie „Teraz ja” w Nowa TV.

Debata na temat większej popularyzacji disco polo jest efektem rekordowych słupków oglądalności sylwestra w telewizyjnej „Dwójce”. Gwiazdą imprezy w Zakopanem był Zenon Martyniuk, określany „Królem Disco Polo”.

Swoich muzycznych upodobań nie kryje również Jacek Kurski, który portalowi Wirtualnemedia.pl powiedział między innymi: „Zenek Martyniuk jest najwybitniejszym przedstawicielem muzyki disco polo, uwielbianym przez Polaków, ma 100 mln odsłon na YouTube. Pomysł zaproszenia go na „Sylwestra z Dwójką” był genialny. Trzeba skończyć z pruderią i hipokryzją. Nie ma przecież piękniejszej piosenki o miłości niż „Taką cię wyśniłem”.

Dotychczasowa 10-letnia umowa pomiędzy Opolem a Telewizją Polską na organizację KFPP wygasła wraz z ostatnią edycją imprezy.

- Prowadzimy negocjacje i nie mogę nic więcej powiedzieć - ucina Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prezydenta Opola. - Natomiast pomysłu z disco polo na festiwalu nie mogę komentować, bo zaistniał jedynie jako fakt medialny.

Koncepcja dnia z disco polo nie wywołuje również większych emocji w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, zarządcy amfiteatru, w którym odbywa się festiwal.

- Przez lata obserwuję przygotowania festiwalu i ludzie mają różne pomysły. Pamiętajmy, że za koncepcję imprezy odpowiada producent i rada artystyczna festiwalu oraz reżyserzy koncertów. Kluczowe będą ich pomysły. Ze strony miasta chcielibyśmy żeby podkreślone zostało 800-lecie Opola - informuje Agnieszka Jurowicz, zastępca dyrektora NCPP.

Anna Konopka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.