Piotr Guzik

Opole przekaże pieniądze sąsiadom. Radni zatwierdzili przyznanie wsparcia finansowego dla gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki i Komprachcice

Prezydent Opola zaznacza, że miasto powinno z całych sił zbliżać się do autostrady, bo takie ośrodki jak Gliwice czy Łódź zyskują na sąsiedztwie takich Fot. Piotr Guzik Prezydent Opola zaznacza, że miasto powinno z całych sił zbliżać się do autostrady, bo takie ośrodki jak Gliwice czy Łódź zyskują na sąsiedztwie takich dróg.
Piotr Guzik

Pierwsza z nich porozumiała się z miastem i ma otrzymywać dotacje do 2023 roku. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapewnia też, że w najbliższym czasie nie ma planu aby ponownie powiększać Opole.

Do ostatniej zmiany granic miasta doszło na początku 2017 roku. Opole wchłonęło wtedy 12 sołectw z gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice i Prószków. Proces ten poprzedziły liczne protesty, obejmujące manifestacje w mieście oraz blokowanie dróg.

Od czasu zmiany granic Opole rokrocznie wspierało finansowo gminy Dąbrowa i Dobrzeń Wielki. Pieniądze przekazywano na określone cele. Jednocześnie rok 2020 miał być ostatnim, w którym stolica regionu będzie wspierać sąsiadów w taki sposób.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.