Opolscy ochotnicy z OSP zbierają dary dla potrzebujących na Ukrainie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Opolscy ochotnicy z OSP zbierają dary dla potrzebujących na Ukrainie

Radosław Dimitrow

Opolscy ochotnicy z OSP zbierają dary dla potrzebujących na Ukrainie. Akcja przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Ludzie przynieśli tyle rzeczy, że udało się wypełnić po brzegi już 100 kartonów, a to nie koniec.

Akcję koordynują na Opolszczyźnie strażacy z OSP Grodzisko pod Strzelcami Opolskimi, ale włączyły się do niej także inne jednostki: z Osieka, Warmątowic, Łąk Kozielskich i Starych Siołkowic. Mundurowi tylko ogłosili, że szykują pomoc dla kresowiaków, a ludzie sami zaczęli przynosić dary.

- W najtrudniejszej sytuacji są rodziny dziećmi - mówi Barbara Feluks z OSP Grodzisko. - Brakuje im prawie wszystkiego: od pieluch przez ubranka dla dzieci, na wózkach i fotelikach samochodowych kończąc. Ta pomoc kierowana jest przede wszystkim do nich, ale także osób starszych.

Miejscowości, które włączyły się do akcji, wcale nie są licznie zamieszkałe przez osoby pochodzące z Kresów lub ich potomków.

Gdzie trafi pomoc?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.