Justyna Przybytek

Opuszczony i nieczynny hotel Silesia zniknie z Katowic

Opuszczony i nieczynny hotel Silesia zniknie z Katowic Fot. Marzena Bugała-Azarko
Justyna Przybytek

Po majówce powinna rozpocząć się rozbiórka dawnego hotelu Silesia w Katowicach. Prace wyburzeniowe potrwają pięć miesięcy i zakończą się we wrześniu. W miejscu nieczynnego od 13 lat hotelu powstaną dwa budynki biurowe oraz hotel. Biurowce będą miały po 13 kondygnacji.

Rozpoczęcie rozbiórki dawnego hotelu Silesia jeszcze przed majówką ogłosili przedstawiciele Vastint Poland. Firma jest właścicielem nieczynnego od 2006 roku hotelu oraz dużej działki przy ulicy Piotra Skargi w Katowicach.

Rozbiórka zajmie pięć miesięcy i zakończy się we wrześniu tego roku. Prace w tym zakresie będzie wykonywała firma rozbiórkowa z Grupy Tree.

- Zależy nam, aby prace rozbiórkowe przebiegły sprawnie i bez zbędnych uciążliwości dla mieszkańców Katowic. Jesteśmy przekonani, że Grupa Tree, której przekazaliśmy już plac budowy, doskonale sobie poradzi z wykonaniem zlecenia - mówi Rafał Kociatkiewicz, project manager z Vastint Poland.

Rozbiórka dawnej Silesii nie będzie jednak łatwa. Budynek znajduje się w ścisłym centrum Katowic, tuż obok rynku i Domu Handlowego Supersam, przy ruchliwej ulicy Skargi. To dlatego wieżowiec będzie rozbierany piętro po piętrze. Wyzwaniem będzie jednak również wywóz gruzu z placu budowy, tak, aby nie sparaliżować ruchu w tym rejonie.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.