Orkiestra Jurka Owsiaka zagra dla noworodków [wideo]

Czytaj dalej
Fot. mat. pras. WOŚP Łukasz Widziszowski
Redakcja

Orkiestra Jurka Owsiaka zagra dla noworodków [wideo]

Redakcja

- Przez te 25 lat WOŚP mocno weszliśmy w społeczeństwo ze świadomością, że jesteśmy namacalni, a Jurek Owsiak nie jest z jakiegoś przedziwnego zamkniętego Babilonu - mówi dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - O Fundacji wszystko wiadomo.

W niedzielę (14 stycznia) będzie 26. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierze pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Przez 25 lat działalności Orkiestra Jurka Owsiaka zebrała, dzięki hojności Polaków, setki milionów złotych. Od 2,5 mln w 1993 r. do rekordowych ponad 105 w 2017. Dzięki temu udaje się jakoś łatać dziurawą polską służbę zdrowia.

Nie inaczej będzie także w niedzielę. Wolontariuszy z puszkami zobaczymy w niemal wszystkich zakątkach naszego regionu. Znów zatem możemy okazać serce i zasilić kasę przeznaczoną tym razem na pomoc noworodkom. Nie zabraknie oczywiście występów, zabaw, licytacji i innych atrakcji. Zwieńczeniem kwesty w każdym większym mieście będzie tradycyjne „światełko do nieba” (20).

Pióro Kliczko i serce posła

W Bydgoszczy na ulicach pojawi się 650 wolontariuszy. Jak zwykle najwięcej będzie się działo na płycie Starego Rynku - tam wydarzenia towarzyszące finałowi zaczną się już o 12.

W MCK będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i obejrzeć film. Myślęcinek zaprosi na coroczny Bieg Serduszkowy, a Niezależne Zrzeszenie Studentów UTP do udziału w „Wampiriadzie”. Prezydent Rafał Bruski na licytację przekazał pióro, którym w 2015 r. Witalij Kliczko - mer Kijowa, niegdyś mistrz świata w boksie, podpisał w ratuszu memorandum o współpracy z Pesą; Urząd Marszałkowski - obraz, a żużlowiec Szymon Woźniak - kask, w którym zdobył mistrzostwo Polski.

Finał na Rynku Staromiejskim w Toruniu trwać będzie od 10 do 22. Po 5 latach wraca złote serduszko Orkiestry. Licytowane będzie na antenie Radia Gra, a finał aukcji zaplanowano na Rynku.

Na aukcję trafiło także wymazane serduszko WOŚP posła Arkadiusza Myrchy. W ubiegłym roku poseł udzielił wywiadu TVP, podczas którego na kurtce miał naklejone serduszko, bo tego dnia odbywał się finał. W czasie montażu w TVP serduszko na kurtce zostało zamazane. „Z każdego zła można uczynić dobro!” - zachęca Myrcha do licytacji. Aukcja, która odbywa się na Allegro potrwa do 19.01. Na aukcję trafi też płyta winylowa ze ścieżką dźwiękową z serialu „Miasteczko Twin Peaks”, podpisana przez Davida Lyncha.

W Brodnicy uczniowie zbierają drobne w ramach akcji „Fala Grosza”, w sobotę o 12 ulicami miast przejedzie Rowerowa Masa Krytyczna, w niedzielę o 12.45 w Parku Wazówny rozpocznie się bieg „Policz się z cukrzycą”, zaś o 13 do wody na plaży nad Niskim Brodnem wskoczą morsy.

Orkiestra Jurka Owsiaka zagra dla noworodków [wideo]
Dariusz Bloch Siłą WOŚP są młodzi wolontariusze. Ich entuzjazm, pracowitość i dar przekonywania sprawiają, że z roku na rok rośnie pula datków

Corvettą albo Żukiem

W Inowrocławiu zaplanowano szereg imprez sportowych, zaś koncerty rozpoczną się o 16 w hali widowiskowo-sportowej. Wylicytować będzie można koszulki Fundacji Kuby Błaszczykowskiego z podpisami reprezentantów.

W Pakości chętni będą mogli wylicytować m.in. kolację z burmistrzem Wiesławem Kończalem. Nie zabraknie akcji oddawania krwi w Rogowie, będą też akcje związane z ruchem, np. biegi „Policz się z cukrzycą” w Żninie i Barcinie. Trzemeszeński sztab WOŚP zachęca do licytacji przejażdżki autem marki Chevrolet Corvette. Zwycięzca może liczyć na półgodzinną jazdę autem, które może pędzić nawet 300 km na godzinę. W Złotnikach na licytację trafi samochód marki Żuk z 1991 r., Cena wywoławcza 300 zł.

We Włocławku wśród licytowanych przedmiotów jest wieczne pióro Beaty Szydło, byłej premier, które wcześniej wylicytował burmistrz Aleksandrowa i przekazał na WOŚP. Ciekawą propozycją jest też licytacja implantu zęba. Właściciel kliniki zobowiązał się do wykonania dla zwycięzcy najwyższej jakości usługi. Jest też obraz artysty Andrzeja Tomczaka, wysokiej klasy rower od firmy Jamróz, czy body dla niemowlaka z podpisem Owsiaka.

Ponad 600 wolontariuszy będzie pracowało w Grudziądzu. Aż tysiąc osób stanie na starcie Biegu dla WOŚP. Całodzienna impreza trwać będzie w niedzielę w hali na osiedlu Lotnisko.

Wydarzenie szykuje się w Unisławiu. - Pierwszy raz otrzymaliśmy na aukcję oficjalne, certyfikowane serduszko 26. Finału - cieszy się Paweł Marwitz, dyrektor GOK. Serduszko będzie licytowane w niedzielę, około g. 17 podczas imprezy w hali. „Pod młotek” trafi także pióro ufundowane przez wojewodę.

Wygraj z „Pomorską”!

Koszulka z autografami piłkarzy reprezentacji będzie łakomym kąskiem na licytacji w Chojnicach. Przekazał ją wicestarosta Marek Szczepański. Ale pewnie znajdą się też chętni na apartament wójta Zbigniewa Szczepańskiego w Charzykowach, bo to też jeden z fantów. W Więcborku będzie można licytować urodziny z alpakami, a burmistrz proponuje wylicytowanie treningu biegowego w jego towarzystwie.

Do aukcji włącza się też „Pomorska”. W tym roku przekazujemy fotoreportaż oraz zdjęcie z podpisem w piątkowym wydaniu gazety. Na www.pomorska.pl/wosp-2018 jest artykuł z linkiem do aukcji na Allegro. W naszym serwisie także komplet informacji o WOŚP 2018 (zapowiedzi, relacje, zdjęcia i wideo).


WOŚP w Chinach. Jakie atrakcje zostały przygotowane?

Źródło: TVN 24


Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.