Orkiestra KWK "Pokój" ma już 95 lat! [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Mikrut-Majeranek
Magdalena Mikrut-Majeranek

Orkiestra KWK "Pokój" ma już 95 lat! [ZDJĘCIA]

Magdalena Mikrut-Majeranek

Piękny jubileusz: Orkiestra Dęta KWK „Pokój” działa już od 95 lat. Z tej okazji w piątek, 20 stycznia, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej odbył się uroczysty koncert jubileuszowo-karnawałowy. Orkiestra ta powstała w 1922 roku i do dziś zachwyca wysokim poziomem artystycznym. Relację z koncertu znajdziecie w piątkowym Dzienniku Zachodnim.

Orkiestra Dęta KWK „Pokój” utrzymuje wysoki poziom artystyczny. W swoim repertuarze ma nie tylko orkiestry charakterystyczne dla orkiestr dętych, ale i utwory muzyki poważnej, a także standardy musicalowe czy filmowe. Podczas piątkowego koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze przeboje filmowe w wyjątkowej aranżacji.

Muzycy koncertują zarówno w kraju, jak i za granicą, często współpracując ze znakomitymi i popularnymi artystami. Zespół uczestniczył w wielu konkursach, przeglądach czy festynach. – Do naszych największych sukcesów należy m.in. zajęcie I miejsca wśród orkiestr dętych w konkursie w Boesel w Niemczech w 2003 roku – wspomina Jacek Kampa.

Magdalena Mikrut-Majeranek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.