Orkiestra zabrzmi głośno w naszych miastach i gminach

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Renata Kudeł [email protected]

Orkiestra zabrzmi głośno w naszych miastach i gminach

Renata Kudeł [email protected]

Przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także w powiecie włocławskim dopięte na ostatni guzik. W niedzielę wielkie granie.

Podwójny album Korteza z dedykacją, dzik pieczony na ogniu, zaproszenia na bal myśliwski - to tylko niektóre fanty, które pójdą pod młotek podczas licytacji w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na chodeckim rynku.

- Od lat gramy z Jurkiem Owsiakiem w plenerze - mówi Zbigniew Piechocki z Urzędu Miasta i Gminy Chodecz.

Tradycji, związanych z orkiestrowym graniem na charytatywne cele, jest więcej. To także mecze halówki, rozgrywane w przeddzień finału. Wpisowe oraz datki od drużyn wędrują do puszek wolontariuszy. Do puszek trafiają także pieniądze za (ponoć!) najlepsze pączki na świecie, których pieczenie na chodecki finał to właśnie jeden z elementów tradycji.

W ubiegłym roku chodeczanie zebrali - bez jednego grosza dwadzieścia tysięcy złotych. W tym roku apetyty także są duże - przygotowano między innymi licytację złotego serduszka, kupionego przez radnych. Będzie też wizyta koszykarzy Anwilu oraz towarzyszące, również w latach minionych, akcje: krwiodawstwa i rejestracji do bazy danych DKMS. W podziękowaniu dla darczyńców, wolontariuszy i przedstawicieli lokalnych organizacji społecznych będą fajerwerki, nazywane też światełkiem do nieba.

Fajerwerki rozjaśnią również niebo nad Lubrańcem, choć trzeba będzie wyjść z budynku centrum kultury, żeby je zobaczyć. - Mamy trzydziestu wolontariuszy - mówi Anna Stawicka, dyrektorka Centrum Dziedzictwa Narodowego i Kultury w Lubrańcu. - Najliczniej do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy włączyli się uczniowie naszych szkół. Zaplanowaliśmy koncerty w sali Centrum, między innymi grupy „Focus”, będzie też licytacja. Liczymy na hojność mieszkańców Lub-rańca - mówi Anna Stawicka.

Żurek, kiełbasa i pyszne ciasta, pieczone przez rodziców - to wszystko będzie sprzedawane na rzecz tegorocznej WOŚP w Izbicy Kujawskiej.

- Na scenie stawiamy na talent uczniów - mówi Wojciech Graczyk, dyrektor izbickiego gimnazjum. Swoje programy artystyczne zaprezentują w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Kilkudziesięcioro wolontariuszy, którym towarzyszyć będą nauczyciele, wyruszy w niedzielę na uliczną kwestę. W ubiegłym roku zebrano w Izbicy Kuj. 14 tys. złotych. W tym musi być więcej - deklarują organizatorzy.

Renata Kudeł [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.