Orkiestra znów zagra w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Anna Stasiewicz-Mąka

Orkiestra znów zagra w Bydgoszczy

Anna Stasiewicz-Mąka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 24. Podczas tegorocznego finału będą zbierane pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W najbliższą niedzielę 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjdzie na ulice polskich miast. Przez 23 lata działalności Fundacja kupiła sprzęt medyczny za blisko 650 mln złotych.

Wybrani bydgoscy wolontariusze będą wyposażeni w przenośne terminale płatnicze, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli wesprzeć WOŚP, przekazując datki za pomocą transakcji zbliżeniowych kartą płatniczą lub telefonem. Podczas finału WOŚP, wszyscy wolontariusze mogą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszą oczywiście licytacje. Prezydent Rafał Bruski przekazał koszulkę reprezentacji Polski w koszykówce, którą podarował mu Marcin Gortat podczas turnieju Bydgoszcz Basket Cup. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a oraz Stowarzyszenie Visus Supremus wystawili na aukcję zień pobytu w bydgoskim ośrodku. Zwycięzca licytacji wcieli się w rolę ucznia placówki i będzie mógł m.in. zrelaksować się w specjalistycznej sali doświadczania świata, uczestniczyć w zajęciach z zakresu orientacji przestrzennej, rehabilitacji widzenia, tyfloinformatyki.

Finał WOŚP to też występy muzyczne. Na Starym Rynku rozpoczną się już w południe. Zagrają: Projekt Pandora, Bash, Kissi, Momenty, Stara Szkoła, 52 Rocers, BydziaComBand, Jamal, Wanda i Banda. Na godz. 20 zaplanowano „Światełko do nieba”.

Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.