Marta Gawina

Ósemka z Białegostoku do Warszawy została domknięta. Doczekaliśmy się. Ósemka do stolicy wreszcie gotowa!

Ósemka z Białegostoku do Warszawy została domknięta. Doczekaliśmy się. Ósemka do stolicy wreszcie gotowa! Fot. GDDKiA
Marta Gawina

Już w piątek drogowcy otworzą ostatni brakujący fragment S8 Wyszków - węzeł Poręba. Białystok połączy się ekspresowo z Warszawą i resztą kraju.

To historyczna chwila - mówi Mikołaj Linkiewicz ze stowarzyszenia Przewoźników Podlasia. Czekaliśmy na nią 20 lat. Wtedy oddano do użytku obwodnicę Radzymina, czyli pierwszy fragment S8 z Białegostoku do Warszawy. Jutro ma zostać otwarty ostatni, który domknie ósemkę.

- Mamy nadzieję, że już w najbliższy piątek zatory drogowe przejdą do historii - mówił wczoraj na trasie S8 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Chodzi o blisko 13-kilometrowy fragment od Wyszkowa do węzła Poręba. Został wybudowany z betonu cementowego. Kierowcy zyskają dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wybudowano również trzy węzły drogowe: Trzcianka, Knurowiec i Poręba. Na nowo wybudowanym fragmencie będzie na razie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.