Paweł Szałankiewicz

Osiedle widmo w Bytomiu przy Siemianowickiej ma przestać straszyć. Ale dopiero za trzy lata

Miasto ma ponad rok na rozpoczęcie inwestycji Częściowo ma to rozwiązać problem niedoboru lokali socjalnych Fot. Paweł Szałankiewicz Miasto ma ponad rok na rozpoczęcie inwestycji Częściowo ma to rozwiązać problem niedoboru lokali socjalnych
Paweł Szałankiewicz

Bytom planuje utworzenie 164 lokali socjalnych w budynkach przy ul. Siemianowickiej. Planuje, bo jak na razie miasto nie jest w stanie sprecyzować, kiedy ta inwestycja się zacznie

Każdy kierowca wjeżdżający od strony Piekar Śląskich ulicą Siemianowicką do Bytomia, zna zapewne budynki, które przez mieszkańców nazywane są „szkieletorami”. To trzy obiekty, które stoją tam od kilkudziesięciu lat.

Pod koniec 2016 roku miasto przejęło je od prywatnego właściciela z zamiarem przekształcenia w lokale socjalne. Inwestycja, choć tak potrzebna w tym mieście, nie ruszyła do tej pory, a miasto jak na razie nie potrafi określić, kiedy zaczną się prace.

Budynki przy Siemianowickiej zostały przejęte przez miasto w grudniu 2016 roku, ale już wcześniej noszono się z zamiarem przystosowania ich na potrzeby lokali socjalnych. W tej sprawie miasto porozumiało się z prywatnym właścicielem, który w zamian za cztery kamienice zlokalizowane w centrum Bytomia miał oddać jeden z budynków. To stało się w 2015 roku, kiedy inwestor zrealizował prace w przejętych od miasta budynkach.

Pozostałe dwa budynki miasto odkupiło w grudniu 2016 roku. Wtedy też przystąpiono do pozyskania funduszów na wyremontowanie trzech bloków i przystosowanie ich na potrzeby lokali socjalnych.

W dalszej części:

 • Który bank ma wesprzeć inwestycję
 • Ile pieniędzy pozyskało miasto
 • Kiedy budynki mogą zostać wyremontowane
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.