Patryk Drabek

Oskarżony Mourad T. utrzymuje, że nie zna żadnego terrorysty

Mourada T. oskarżono o działalność terrorystyczną w strukturach Państwa Islamskiego (ISIS) Fot. Patryk Drabek Mourada T. oskarżono o działalność terrorystyczną w strukturach Państwa Islamskiego (ISIS)
Patryk Drabek

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbyła się druga rozprawa w procesie Mourada T., oskarżonego m.in. o działalność terrorystyczną w strukturach Państwa Islamskiego (ISIS).

Wczoraj kontynuowano odczytywanie wyjaśnień mężczyzny. Mourada T. zapytano m.in. o to, jaki jest jego stosunek do muzułmanów, którzy solidaryzowali się z Francuzami po zamachach terrorystycznych. Maro-kańczyk odpowiedział, że tak jak wielu muzułmanów mieszkających w Europie, potępia działalność Państwa Islamskiego. Zadeklarował pomoc w zatrzymaniu osób współpracujących z ISIS.

W tym momencie śledczy przytoczyli jeden z komentarzy, który wysłano z konta Mourada T. na Facebooku. Pisał o tym, że osoby, które solidaryzują się z Francuzami, to m.in. „bękarty”.

- Kto to opublikował? Nie wiem. Korzystałem z komputerów w różnych kafejkach internetowych i nie wylogowywałem się z Face-booka. Mam go też ciągle otwartego na telefonie i znajomi oglądali na nim zdjęcia ładnych dziewczyn. Każdy mógł to wysłać - wyjaśniał oskarżony. Ponadto uważa, że jedno z jego kont w mediach społecznościowych zostało zhakowane.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.