Małgorzata Klimczak

Ósmoklasiści w kwietniu będą zdawać nowy egzamin

Przez cały rok szkolny uczniowie VIII klas będą się przygotowywać do nowego egzaminu Przez cały rok szkolny uczniowie VIII klas będą się przygotowywać do nowego egzaminu
Małgorzata Klimczak

W kwietniu przyszłego roku uczniowie VIII klas przystąpią po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała jego szczegóły.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

W latach 2019-2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. Nie można używać kalkulatora.

Harmonogram egzaminu będzie wyglądał następująco:

W terminie dodatkowym egzaminy będą się odbywać w dniach 3-5 czerwca.

Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki - 100 minut, z język obcy nowożytny 90.

Wyniki ogłoszone będą 14 czerwca 2019.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.