Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Czytaj dalej
Fot. Mat. kandydatów
Aleksandra Szymańska

Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Aleksandra Szymańska

Co może łączyć kulturę, działalność społeczną, biznes i pracę w samorządzie? Wszędzie trafiają się wyjątkowe osobowości. Na nasze szczęście!

Szczęście mają choćby rodzice gorzowskich maluchów, że spotkali na swojej drodze Nelę Mitukiewicz. Dzięki niej uzdolnione pociechy mogą się rozwijać ruchowo, a kto wie - może wyrosną na prawdziwych tancerzy. Dzięki Neli Mitukiewicz tańcem może się też cieszyć młodzież.

Dzięki za przygodę z tańcem
Specjalnością gorzowianki (choć z krótkim stażem) jest taniec, choreografia i teoria tańca. Nela Mitukiewicz jest realizatorką wielu choreografii teatralnych, m.in. w Teatrze Lalki w Kielcach, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze w Gliwicach, Teatrze Słowackiego w Krakowie, realizacji dyplomowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Teatrze Szwalnia w Łodzi.

Kategoria KULTURA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

W Gorzowie realizuje się m.in. w szkole Art. Dance Baby. Niedawno została stypendystką miasta, a za stypendium chce urządzić warsztaty taneczne i przygotować performance.

Dzięki za pomoc w potrzebie
Rodziny w trudnej sytuacji, dotknięte chorobą, mają szczęście, że w Świebodzinie jest ktoś taki jak Rafał Wojtkiewicz, „człowiek - orkiestra”.

Rafał Wojtkiewicz to Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich ARS FAMILIA, które udostępnia za darmo wózki inwalidzkie i inny sprzęt.

Za Festiwalem Musica Misericordia też stoi Rafał Wojtkiewicz, do tego koordynator krajowy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych (nocne długie marsze praktykuje coraz więcej osób w regionie, w kraju, w Europie).

Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Jednak dla wielu Rafał Wojtkiewicz to w Świebodzinie „twarz” akcji Szlachetna Paczka. Potrafi do niej zaprząc ponad tysiąc osób i ciężko już sobie wyobrazić miasto bez tej dorocznej akcji.

Dzięki za wsparcie i rady
Słubiczanie mają szczęście, że w komendzie powiatowej policji pracuje Sylwia Szary. Mają szczęście, że specjalistka (mediatorka i trenerka umiejętności społecznych) udziela się też społecznie.

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Od tego miesiąca Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach uruchomił program, który daje mieszkańcom dostęp do darmowej mediacji. Sylwia Szary podjęła się zadania - pomaga rozwiązywać konflikty bez konieczności chodzenia do sądu i wikłania się w długie, niekiedy bolesne i kosztowne procesy.

Dzięki za wyjątkowy ślub
Biznes Sylwii Marciniak z Zielonej Góry uszczęśliwia panny młode. Zielonogórzanka zaledwie cztery lata projektuje i szyje kreacje, a już przyjeżdżają po nie panie z całej Polski. Ba, z Niemiec, Francji, a nawet Meksyku i Stanów Zjednoczonych! Pomyśleć, że Sylwia Marciniak była księgową i dopiero niedawno wróciła do pasji sprzed lat, czyli projektowania i szycia (jeszcze w szkole koleżanki zamawiały u niej kreacje na szkolne imprezy).

Kategoria BIZNES - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Dziś Atelier Rosa Sylwii Marciniak to coraz bardziej rozpoznawalna marka. No i cały czas się rozwija. Właśnie zaczęło działalność w nowym miejscu - oficjalne otwarcie dla panien młodych w sobotę 23 lutego.

Nela Mitukiewicz, Rafał Wojtkiewicz, Sylwia Szary i Sylwii Marciniak to liderzy głosowania w naszym plebiscycie Osobowość Roku 2018. Pokazujemy w nim więcej wyjątkowych osób z naszego regionu.

Osobowość Roku 2018 | Trwa wielki, wojewódzki finał!

Być może je znacie, a być może do tej pory nie zdawaliście sobie sprawy, że właśnie te osoby stoją za Waszą ulubioną imprezą kulturalną, za akcją charytatywną, którą cenicie, pomagają Wam w urzędach czy w biznesie.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej.


Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia. Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. W Gorzowie, ale nie tylko.


Wydawca print


To dziś moje główne zajęcie - w wybrane dni tygodnia przygotowuję wydania papierowej Gazety Lubuskiej, które - mam nadzieję - trafiają do Waszych rąk. W te dni liczy się tylko... deadline!


Gdy nie jestem wydawcą, sięgam po... pióro (no dobrze, laptop), wtedy najchętniej piszę:  • o ludziach


Karolina Sojka z Gorzowa po operacji zmniejszenia żołądka schudła prawie 70 kg!


Profesor Eugeniusz Murawski ma 90 lat i operuje. To najstarszy chirurg w Polsce!


Koronawirus w Lubuskiem: Jak właścicielki małych firm radzą sobie w czasie epidemii?  • o zdrowiu, a raczej ochronie zdrowia


Specjaliści ostrzegają: Koronawirus wcale nie jest mniej groźny dla dzieci, a objawy mogą zmylić lekarzy


Jeden dzień z życia poradni onkologicznej w Gorzowie


Szpital w Gorzowie prowadzi kurs dla urody, ale tak naprawdę to terapia dla zbolałej duszy  • bliska jest mi też kultura


Remont Teatru Osterwy w Gorzowie jak powrót do przeszłości. Co już odkryli konserwatorzy?


Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie


Artur Barciś: Trzeba wierzyć w marzenia i starać się je realizować


Tygodnik Naszemiasto.pl


Przez ładnych parę lat pracy w redakcji tygodnik Naszemiasto.pl, a i portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.plbyły na czele mojej codziennej listy "rzeczy to zrobienia"


Miałam też zaszczyt i przyjemność  (plus stres, nerwy) przygotowywać strony regionalne Gazety Lubuskiej. Zawsze też jednak było pisanie...


Gdyby nie praca w redakcji, to...


... oto jest pytanie! Dziennikarstwo "wymyśliłam" dla siebie zaraz po studiach - ani trochę dziennikarskich. 


W dzieciństwie biegałam z magnetofonem i przeprowadzałam wywiady, chyba więc zawsze czułam bluesa. 


PS Nadal lubię przeprowadzać wywiady


Monika Jaruzelska: Ojciec ma na grobie napis "Żołnierz"


Monika Łangowicz - Klińska z Gorzowa, mama chorej Wiktorii: Tylko nie mówcie, że jestem silna, bo nie wiecie, co czuję


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.