Alicja Kalinowska

Osoby słabowidzące zwiedziły na rowerach powiat wąbrzeski

Wśród uczestników rajdu byli m.in. Stanisław Pytel, Zdzisława Marciniak i Alina Lewandowska. Fot. Alicja Kalinowska Wśród uczestników rajdu byli m.in. Stanisław Pytel, Zdzisława Marciniak i Alina Lewandowska.
Alicja Kalinowska

- To, że mamy problemy ze wzrokiem nie znaczy, że rezygnujemy z aktywności - zapewniają członkowie koła niewidomych.

Po raz pierwszy wąbrzeskie koło osób niewidomych zorganizowało rajd rowerowy dla swoich podopiecznych. - Ciągle szukam nowych, dobrych pomysłów, aby zintegrować nasze środowisko - mówi Stanisław Pytel, szef wąbrzeskiego koła Stowarzyszenia Osób Niewidomych.

W pierwszej imprezie wzięło udział 18 osób. Mimo deszczu i niesprzyjającej wyprawom rowerowym pogody. Uczestnicy imprezy wybrali się do Książek. Trasa rajdu liczyła prawie 30 km.

Wśród osób, które wzięły udział w wyprawie były m.in. Alina Lewandowska i Zdzisława Marciniak. - Na rowerach jeździmy razem ponad 20 lat. Wybieramy się na krótkie i dalsze wyprawy. Co nam daje jazda na rowerze? Przede wszystkim radość z obcowania z naturą - zapewniają mieszkanki powiatu wąbrzeskiego.

Rajd rowerowy zakończył się spotkaniem integracyjnym w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.

Wzięli w nim również udział członkowie klubu seniora z Książek. Przy kawie i ciastku spotkało się i spędziło czas łącznie 60 osób.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.