Oswoją dziadków ze smartfonem

Czytaj dalej
Fot. Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan

Oswoją dziadków ze smartfonem

Monika Chruścińska-Dragan

Daniel i Krzysztof, uczniowie szkół technicznych z Piekar Śląskich i Katowic, napisali poradnik. To kompendium wiedzy dla tych, którzy chcą od podstaw poznać i wykorzystać możliwości smartfona. W książce są rady, jak włożyć SIM czy jak korzystać z aplikacji do sterowania telewizorem.

Senior i smartfon to wciąż niecodzienny duet. Tym, którzy jednak chcieliby podjąć wyzwanie, ale obawiają się czy poradzą sobie z obsługą urządzenia, z pomocą spieszy poradnik Daniela Pliszki i Krzysztofa Kuli. Ci dwaj uczniowie techników napisali książkę „Smartfon również dla seniora”. Również, bo nawet jego przeciętny użytkownik może się z niej sporo nauczyć.

Daniel jest uczniem czwartej klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, Krzysztof - drugoklasistą Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. Młodzieńców do pracy zachęcił Marek Smyczek, nauczyciel przedmiotów zawodowych obu szkół, pod którego redakcją ostatecznie wydana została publikacja.

- Pan Marek zaprosił mnie pewnego dnia po lekcji do swojego biura i zapytał, czy nie chciałbym napisać książki? Tak po prostu - opowiada nam Daniel Pliszka. Wcześniej słyszał już o tym, że w szkole uczniowie piszą i wydają swoje książki, ale nie spodziewał się, że kiedyś dołączy do tego grona. Daniel nie zastanawiał się długo, podjął wyzwanie. Temat zaproponował nauczyciel - poradnik obsługi smart-fona dla dojrzałych czytelników. Z czasem okazał się tak rozległy, że potrzeba było jeszcze jednej osoby do współpracy. Pan Marek zwerbował swojego drugiego ucznia, Krzysztofa Kulę.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Chruścińska-Dragan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.