Marzena Sutryk

Oszuści grasują! Wydzwaniają do seniorów i polują na łatwowiernych

Tak działają oszuści - ten schemat obrazuje sposób, w jaki  starają się omamić seniora. Próbują do skutku, dzwonią (korzystając ze starych książek telefonicznych) Fot. KMP Koszalin Tak działają oszuści - ten schemat obrazuje sposób, w jaki starają się omamić seniora. Próbują do skutku, dzwonią (korzystając ze starych książek telefonicznych) na numery stacjonarne
Marzena Sutryk

Uwaga! Znowu dzwonią oszuści. Jest jedna poszkodowana - tym razem to 77-letnia mieszkanka Koszalina.

Do mieszkańców Koszalina znowu wydzwaniają oszuści w poszukiwaniu łatwych pieniędzy. Do 77-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła we wtorek kobieta, która podała się za tłumaczkę języka niemieckiego. Przekonywała, że syn 77-latki miał wypadek w Niemczech i że potrzebne są pieniądze na kaucję. Po gotówkę przyszedł mężczyzna, 77-latka przekazała mu 50 tysięcy złotych. Dopiero później zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Wieczorem zgłosiła sprawę policji.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.