Oto, jak wyglądały reklamy prasowe przed laty. Z archiwum DZ

Czytaj dalej
red.

Oto, jak wyglądały reklamy prasowe przed laty. Z archiwum DZ

red.

Krem dla dzieci z Myszką Miki, krem przeciw piegom, śledzie w dobrej cenie, szkoła samochodowa. Oto reklamy prasowe z Dziennika Zachodniego sprzed lat. Najstarsze - z roku 1947.

Dzisiaj reklamy w gazetach są kolorowe i często całostronicowe. Przed laty - jak i cała gazeta - były czarno-białe i mniejsze. Czy stare reklamy prasowe są w ogóle podobne do dzisiejszych?

Wiosną 1971 w Dzienniku zachodnim reklamowano halki z dederonu, dostawę śledzi, grę Karolinka, meble z NRD, wczasy w Karlovych Varach i Bułgarii. Firmy ogłaszały chęć kupna domków kempingowych, przyczep, a nawet całych ośrodków wczasowych (dzisiaj je sprzedają). Ba, Huta Florian ze Świętochłowic ogłaszała, że dyrekcja przyznała premie i... czeka na reklamacje.

Tak jak dzisiaj domy towarowe ogłaszały rozmaite kursy - makijażu albo wekowania. Tak jak dzisiaj biura podróży, ogłaszał się ze swoimi wycieczkami Orbis.

A jakie były reklamy kosmetyków w 1947 roku? Reklamowany był na przykład krem dla dzieci z Myszką Miki i krem na piegi. Puder reklamowała dama w etoli. Herbatka z rumianku była dobra na wszystko. Oto reklamy prasowe sprzed lat. Zobaczcie.

red.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.