Oto, jak wyglądały reklamy prasowe przed laty. Z archiwum DZ

Czytaj dalej
red.

Oto, jak wyglądały reklamy prasowe przed laty. Z archiwum DZ

red.

Krem dla dzieci z Myszką Miki, krem przeciw piegom, śledzie w dobrej cenie, szkoła samochodowa. Oto reklamy prasowe z Dziennika Zachodniego sprzed lat. Najstarsze - z roku 1947.

Dzisiaj reklamy w gazetach są kolorowe i często całostronicowe. Przed laty - jak i cała gazeta - były czarno-białe i mniejsze. Czy stare reklamy prasowe są w ogóle podobne do dzisiejszych?

Wiosną 1971 w Dzienniku zachodnim reklamowano halki z dederonu, dostawę śledzi, grę Karolinka, meble z NRD, wczasy w Karlovych Varach i Bułgarii. Firmy ogłaszały chęć kupna domków kempingowych, przyczep, a nawet całych ośrodków wczasowych (dzisiaj je sprzedają). Ba, Huta Florian ze Świętochłowic ogłaszała, że dyrekcja przyznała premie i... czeka na reklamacje.

Tak jak dzisiaj domy towarowe ogłaszały rozmaite kursy - makijażu albo wekowania. Tak jak dzisiaj biura podróży, ogłaszał się ze swoimi wycieczkami Orbis.

A jakie były reklamy kosmetyków w 1947 roku? Reklamowany był na przykład krem dla dzieci z Myszką Miki i krem na piegi. Puder reklamowała dama w etoli. Herbatka z rumianku była dobra na wszystko. Oto reklamy prasowe sprzed lat. Zobaczcie.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.