Oto konkurencja: najnowsze hale z całego kraju

Czytaj dalej
Justyna Przybytek

Oto konkurencja: najnowsze hale z całego kraju

Justyna Przybytek

Spodek już od kilku lat walczy z młodszą i bardziej nowoczesną konkurencją. Zobaczcie, z kim rywalizuje Spodek i z kim stanie do boju budowana Hala Gliwice

Są nowe, często zachwycające pod względem architektury, wygodne, idealne na duże koncerty i wydarzenia sportowe. Zgarniają wszystko, co najważniejsze w świecie muzycznym i sportowym w kraju. Część z nich regularnie jest udostępniana, nie tylko podczas wydarzeń jak w Spodku, ale i podczas dni otwartych, czy nawet można je, jak wrocławską Halę Stulecia, zwiedzać codziennie. To konkurencja dla Spodka już od kilku lat, dla hali budowanej w Gliwicach - wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć.

Wrocławska hala Stulecia jest, zdaje się, najstarszym tego typu obiektem w Polsce, bo została otwarta w 1913 roku. Ale po kompleksowych remontach w ostatnich latach zachwyca. Gdy rozgrywano tu mecze siatkówki w minionym roku, na widowni udostępniono 8000 miejsc.

Cztery lata ma hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena na granicy Sopotu i Gdańska. Wystąpili tu już Ozzy Osbourne, Rammstein, Lady Gaga, Roxette Erykah Badu, Sting, Iron Maiden, hitem był koncert Backstreet Boys. Tu także odbywały się siatkarskie mistrzostwa, a dodatkowo także Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w 2014. Na trybunach jest 7657 miejsc, w czasie koncertów ok. 13 tys., w sumie pojemność hali wraz z miejscami stojącymi na płycie to prawie 15 tys.

O rok starsza jest otwarta w 2009 Atlas Arena w Łodzi. Na trybunach pomieści się tu 10,4 tys. widzów, na płycie jest jeszcze ok. 3000 miejsc, dodatkowo w obiekcie jest 11 lóż vipowskich. To tu w 2013 wystąpił bożyszcz nastolatków Justin Bieber, pojawili się też Eric Clapton, koncertowali Green Day, System of a Down, a w mijającym roku Depeche Mode, Aerosmith, Kylie Minogue, czy przed kilku dniami Lenny Kravitz.

Najmłodszą halą w Polsce jest Kraków Arena, otwarta w maju tego roku. Mimo to udało się już tu zorganizować siatkarski mundial, wystąpił Elton John, Slash, a w grudniu Bryan Adams. W kalendarzu na przyszły rok są Kate Perry, Paul Simon, Robbie Williams, czy Mark Knopfler.

Justyna Przybytek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.