Oto konkurencja: najnowsze hale z całego kraju

Czytaj dalej
Justyna Przybytek

Oto konkurencja: najnowsze hale z całego kraju

Justyna Przybytek

Spodek już od kilku lat walczy z młodszą i bardziej nowoczesną konkurencją. Zobaczcie, z kim rywalizuje Spodek i z kim stanie do boju budowana Hala Gliwice

Są nowe, często zachwycające pod względem architektury, wygodne, idealne na duże koncerty i wydarzenia sportowe. Zgarniają wszystko, co najważniejsze w świecie muzycznym i sportowym w kraju. Część z nich regularnie jest udostępniana, nie tylko podczas wydarzeń jak w Spodku, ale i podczas dni otwartych, czy nawet można je, jak wrocławską Halę Stulecia, zwiedzać codziennie. To konkurencja dla Spodka już od kilku lat, dla hali budowanej w Gliwicach - wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć.

Wrocławska hala Stulecia jest, zdaje się, najstarszym tego typu obiektem w Polsce, bo została otwarta w 1913 roku. Ale po kompleksowych remontach w ostatnich latach zachwyca. Gdy rozgrywano tu mecze siatkówki w minionym roku, na widowni udostępniono 8000 miejsc.

Cztery lata ma hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena na granicy Sopotu i Gdańska. Wystąpili tu już Ozzy Osbourne, Rammstein, Lady Gaga, Roxette Erykah Badu, Sting, Iron Maiden, hitem był koncert Backstreet Boys. Tu także odbywały się siatkarskie mistrzostwa, a dodatkowo także Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w 2014. Na trybunach jest 7657 miejsc, w czasie koncertów ok. 13 tys., w sumie pojemność hali wraz z miejscami stojącymi na płycie to prawie 15 tys.

O rok starsza jest otwarta w 2009 Atlas Arena w Łodzi. Na trybunach pomieści się tu 10,4 tys. widzów, na płycie jest jeszcze ok. 3000 miejsc, dodatkowo w obiekcie jest 11 lóż vipowskich. To tu w 2013 wystąpił bożyszcz nastolatków Justin Bieber, pojawili się też Eric Clapton, koncertowali Green Day, System of a Down, a w mijającym roku Depeche Mode, Aerosmith, Kylie Minogue, czy przed kilku dniami Lenny Kravitz.

Najmłodszą halą w Polsce jest Kraków Arena, otwarta w maju tego roku. Mimo to udało się już tu zorganizować siatkarski mundial, wystąpił Elton John, Slash, a w grudniu Bryan Adams. W kalendarzu na przyszły rok są Kate Perry, Paul Simon, Robbie Williams, czy Mark Knopfler.

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.