Patryk Drabek

Oto mała bohaterka. 9-letnia Julka wiedziała, gdzie zadzwonić po pomoc

Od lewej: Robert Krosman oraz jego córki: 12-letnia Natalia oraz 9-letnia Julia. Ta młodsza została okrzyknięta bohaterką Fot. Patryk Drabek Od lewej: Robert Krosman oraz jego córki: 12-letnia Natalia oraz 9-letnia Julia. Ta młodsza została okrzyknięta bohaterką
Patryk Drabek

Julia Krosman odebrała wczoraj zasłużone gratulacje od komendanta miejskiego straży pożarnej w Siemianowicach Śląskich. 9-latka uratowała swoją rodzinę. Gdyby nie ona, wieczór 19 listopada mógłby skończyć się dla nich tragicznie.

By przypadków zatrucia czadem w naszym regionie było jak najmniej, Państwowa Straż Pożarna po raz kolejny aktywnie włączyła się w kampanię społeczną MSWiA „Czad i Ogień. Obudź czujność!”. W naszym województwie akcja jest prowadzona pod patronatem wojewody śląskiego, a strażacy kładą ogromny nacisk na edukację najmłodszych. Takie sytuacje, jak ta w Siemianowicach Śląskich, pokazują jednak, że warto to robić.

- Dziewczyny mówiły, że jest zimno, więc napaliłem w piecu kaflowym. Bolała mnie głowa i położyłem się spać około godziny 20. Nie spodziewałem się, że jest tak blisko tragedii - mówił wczoraj Robert Krosman, relacjonując to, co działo się 19 listopada w mieszkaniu przy ulicy Kopernika w Siemianowicach Śląskich.

Prawda jest taka, że gdyby nie 9-letnia Julia (córka pana Roberta), to ten wieczór mógłby skończyć się tragicznie. Dziewczynkę zaczęła boleć głowa i poszła do taty, ale był już nieprzytomny.

W dalszej części:

 •  Relacja taty dziewczynki
 • Skąd Julka wiedziała, że trzeba wybrać numer 112
 • Co dziewczynki dostały w nagrodę
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.