Bartosz Wojsa

Oto Menedżerowie Roku 2018: gala wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”

Oto Menedżerowie Roku 2018: gala wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Fot. Arek Gola Oto Menedżerowie Roku 2018: gala wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”
Bartosz Wojsa

Za nami gala wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” - Menedżer Roku 2018. Zwycięzców poznaliśmy wczoraj podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy już od trzech lat jest miejscem nagradzania najlepszych Menedżerów Roku całego województwa śląskiego. Wczoraj na EKG 2019 poznaliśmy zwycięzców tegorocznej odsłony plebiscytu. Nagroda TOP Menedżera 2018 trafiła do rąk Janusza Michałka, prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- To ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy nie tylko dla mnie, ale i całego świetnego zespołu KSSE. Bardzo za tę nagrodę dziękuję - mówił Janusz Michałek, prezes KSSE. - Świetne wyniki Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z poprzednich lat nas cieszą, podobnie jak wizja tego, jaki będzie ten rok. Pierwszy kwartał 2019 już pokazuje bowiem, że będzie jeszcze lepiej. Nagroda w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”, przyznany mi tytuł TOP Menedżera Roku 2018 Województwa Śląskiego, to dla mnie wielka motywacja do dalszej pracy. Bardzo za to dziękuję - podkreślał prezes Michałek.

Po raz pierwszy nagroda Top Menedżera 2016 trafiła do rąk pana Artura Tomasika - prezesa zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice.

W ubiegłym roku nagrodę Top Menedżera 2017 otrzymała kobieta niezwykła - prezes i właściciel BetaMed SA oraz Drzazga Clinic, pani Beata Drzazga. Nasi Top Menedżerowie zasiedli w zaszczytnej kapitule konkursu i razem z najznakomitszymi przedstawicielami biznesu, gospodarki regionu oraz redakcją „Dziennika Zachodniego” - nominowali osoby, które w 2018 r. wyróżniły się swoją działalnością biznesową w regionie. Wraz z naszymi merytorycznymi partnerami - firmą doradczą PwC Polska, której w świecie globalnego biznesu nie trzeba przedstawiać, oraz Bisnode Polska, europejskim liderem w dostarczaniu danych i analiz - chcieliśmy pokazać najlepszych menedżerów województwa śląskiego. Specjaliści z PwC i Bisnode Polska pomogli nam w weryfikacji kandydatur pod względem deklarowanych i osiągniętych przychodów, zysku oraz liczby zatrudnionych pracowników.

Z kilkudziesięciu kandydatur pozytywną weryfikację przeszło kilkanaście firm. Natomiast o tym, kto zdobył zaszczytny tytuł, zdecydowała złożona z fachowców kapituła, która wybrała Top Menedżera Województwa Śląskiego 2018 oraz przyznała wyróżnienia za innowacyjne zarządzanie firmą, za aktywność na rynkach zagranicznych oraz za aktywność społeczną.

Kto więc, oprócz prezesa Michałka, uzyskał wyróżnienie?

Za aktywność na rynkach zagranicznych nagrodzony został Przemysław Skrzydlak, prezes zarządu IZOBLOK SA. Z kolei za aktywność społeczną nagrodziliśmy panią dr Iwonę Sosnowską-Wieczorek, prezes Fundacji In Corpore, dyrektor Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, w końcu dyrektor Publicznej i Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli. Trzecie wyróżnienie, za innowacyjne zarządzanie firmą, trafiło do rąk Grzegorza Pietraszewskiego - prezesa Aureus Leasing Sp. z o.o.

Gala plebiscytu miała miejsce podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w salach Spodka i MCK w Katowicach. To rekordowa edycja, ponieważ zarejestrowało się na nią ponad 12 tysięcy uczestników. Dziś rusza m.in. European Start-up Days. Patronat nad Kongresem ma DZ.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.