Bartosz Wojsa

Oto Mistrzowie Smaku 2018. Oni najlepiej dają nam jeść i pić

Oto Mistrzowie Smaku 2018. Oni najlepiej dają nam jeść i pić
Bartosz Wojsa

Wręczyliśmy nagrody wyjątkowym ludziom z branży gastronomicznej w województwie śląskim. Oto nasi Mistrzowie Smaku 2018. Najlepsi w branży gastronomicznej w regionie.

Wielka radość, szerokie uśmiechy na twarzach, a także chwile wzruszenia. Tak w skrócie wyglądała gala Mistrzowie Smaku 2018, która odbyła się wczoraj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

To ogromna akcja organizowana przez „Dziennik Zachodni”, której celem było nagrodzenie wyróżniających się w Śląskiem osób z branży gastronomicznej oraz miejsc, w których można smacznie zjeść i miło spędzić swój wolny czas. Przez prawie dwa miesiące na łamach „Dziennika Zachodniego” prezentowaliśmy liderów i kandydatów do zaszczytnych tytułów w kilku kategoriach zarówno w etapie miejsko-powiatowym, jak i wielkim finale wojewódzkim. Głosowały osoby, które mają największe prawo oceny w tej branży - klienci, internauci, nasi czytelnicy.

- Tworzycie wspólnotę oraz miejsca, do których rodziny i grupy przyjaciół mogą pójść i dobrze się w nich czuć. To ważny plebiscyt dla DZ. Prezentujemy dobre biznesy, ale też i dobrych ludzi - mówił Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.

Uśmiechy na twarzach laureatów mówiły same za siebie. Sala balowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełniona była ludźmi i pozytywną atmosferą.

- To najbardziej prestiżowa nagroda tego typu na Śląsku - podkreślał Tomasz Czypionka z Umami Sushi Take Away w Katowicach, zwycięzca w kategorii Sushi Roku. - Cieszymy się, że udało się dzięki naszym kochanym fanom wygrać. To kolejne trofeum, dorzucone na naszą małą ściankę zwycięstw, więc radość jest ogromna - dodawał.

Dla wielu właścicieli restauracji czy kawiarń prowadzenie lokalu to coś więcej niż praca. Zgodnie twierdzą, że dobry lokal może powstać jedynie z pasji. Potwierdzają to historie naszych bohaterów - przeczytajcie je w dodatku „Mistrzowie Smaku”. Bo tam wiele historii rodzinnych, wiele przełomowych decyzji o porzuceniu dawnej pracy i otwarciu kawiarni, podążaniu za marzeniami i oddaniu się skrytym kulinarnym talentom. Piękne historie o odważnych ludziach, którzy karmią nas najlepiej w regionie i tworzą miejsca, do których chce się wracać.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.