Oto najbardziej zatłoczona ulica Polski. Roździeńskiego, aleja salonów i... biurowców? [MAPA]

Czytaj dalej
Dorota Niećko

Oto najbardziej zatłoczona ulica Polski. Roździeńskiego, aleja salonów i... biurowców? [MAPA]

Dorota Niećko

Aleja Roździeńskiego w Katowicach, na razie najdłuższa aleja handlowa w regionie, powoli zmienia swój wizerunek. Stanie się aleją biurowców? Możliwe! Zobaczcie, co powstało i może powstać przy najbardziej zatłoczonej ulicy w Polsce.

Trochę liczb i historii: To przy Roździeńskiego 35 lat temu, w 1978 roku, powstał pierwszy w regionie wielki salon meblowy "Roździeń", do lat 90. największy dom towarowy w Katowicach, i tu w 1970 roku uruchomiono drugą w Polsce, po Warszawie, stację sprzedaży i obsługi samochodów Polmozbyt. Zaś po roku 1989 nowych sklepów zaczęło tylko przybywać. Dzisiaj asortyment jest podobny, czyli kupimy tu głównie meble i auta. Ale nie tylko.

Nic dziwnego, że handlowcy polubili aleję - ten odcinek ekspresowej trasy 86 (między Katowicami a Sosnowcem) to najbardziej ruchliwa ulica w Polsce. W ciągu doby przejeżdża nią 100 tys. aut. Brak klientów nikomu tu nie grozi. Na zaledwie 6-kilometrowej alei Roździeńskiego zarejestrowano niemal 400 firm! Ostatnio - to głównie salony samochodowe - Hyundai, Lexus, Peugeot.

Najedź kursorem i przewijaj

Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.