Justyna Przybytek - Pawlik

Oto najniebezpieczniejsze drogi w Katowicach [INFOGRAFIKA]

Oto najniebezpieczniejsze drogi w Katowicach [INFOGRAFIKA]
Justyna Przybytek - Pawlik

Aleja Roździeńskiego, Chorzowska, Murckowska i Mikołowska - to najważniejsze arterie komunikacyjne w Katowicach, ale i trasy, na których w ubiegłym roku doszło do największej liczby wypadków i kolizji w stolicy aglomeracji. Tylko na Roździeńskiego było ich 580!

Katowiccy policjanci podsumowali 2015 rok na drogach w Katowicach. Łącznie doszło na nich do 280 wypadków, w których 12 osób straciło życie, w tym siedmiu pieszych. W zdarzeniach tych aż 311 osób, w tym 98 pieszych zostało rannych. Z kolei liczba kolizji na drogach w stolicy aglomeracji wyniosła w minionym roku aż 5432, co daje łączną liczbę zdarzeń drogowych (kolizje plus wypadki) na poziomie 5712.

Przyczyną aż 1487 zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w 812 przypadkach – nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, zaś do 650 zdarzeń doszło w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, a w przypadku 598 powodem było niedostosowanie prędkości do panujących warunków w ruchu. Do największej liczby kolizji i wypadków w Katowicach doszło w ubiegłym roku na alei Roździeńskiego (580), ulicy Chorzowskiej (334), Murckowskiej (232) oraz Mikołowskiej (137).

Liczba wypadków w Katowicach na przestrzeni ostatnich lat

Liczba Wypadków
Create line charts

Śmiertelność w wypadkach drogowych w Katowicach

Śmiertelność w wypadkach drogowych w Katowicach
Create column charts
Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.